22. jaanuar 2025 5:07:09
5. mai 2022 kell 9:42
Eestisse Ukrainast saabunud sõjapõgenikud ei ole kaasa toonud märkimisväärselt suuremat nakkushaigustesse haigestumist, mõõdukalt on kasvanud soolenakkuste hulk, vahendab ERR.
Ukrainas on olnud viimastel aastatel mitu leetripuhangut ning esinenud isegi poliomüeliiti. Kuna Eestisse on saabunud Ukrainast ligi 35 000 sõjapõgenikku, on arutatud ohu üle, et mitmed nakkushaigused võivad ka Eestis levima hakata, kuid senised andmed seda ei näita.
Terviseameti nakkushaiguste osakonna nõunik Irina Dontšenko ütles ERR-ile, et leetrite juhte pole pärast Ukraina sõja algust Eestis esinenud. Küll aga on mõõdukalt kasvanud viiruslikku päritolu soolenakkustesse, ka rota- ja noroviirusnakkusesse haigestunute arv. “On registreeritud ka HIV-juhte Ukraina sõjapõgenike seas,” lisas Dontšenko.
Kõigile Ukrainast saabuvatele sõjapõgenikele on tagatud vältimatu arstiabi, sealhulgas vältimatu hambaravi. Ukrainlastele on vältimatud meditsiiniteenused tasuta. Sõjapõgenikud saavad end Eestis ka tasuta vaktsineerida.
Antud uudis toetab ka Telegram.ee veergudel sõna saanud teadlaste väiteid, kes räägivad juba kaks aastat, et koroonaviirus on hooajaline. Nimelt on ligi 70% ukrainlastest koroonaviiruse vastu vaktsineerimata ja nende vaktsineerimatus ei ole koroonaviiruse levikut Eestis suurendanud. Vastupidi, viiruse levik on viimase kahe kuu jooksul pidevalt ja stabiilselt vähenenud. Mida oligi (paljude inimeste jaoks) tarvis tõestada.
Loe pikemalt: ERR
Toimetas Mariann Joonas
Märguanded
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.