24. mai 2013 kell 18:43
9/11 terrorirünnaku 11. aastapäeval ründasid 125-150 relvastatud islamimässulist Liibüas Benghazis asuvat USA saatkonda. Hukkus neli saatkonna töötajat, nende hulgas suursaadik Christopher Stevens.
Mässuliste grupp oli moodustunud Liibüa kodusõja ajal, mille tulemusena kukutati riigipea Muammar Gaddafi. Lääneriigid olid ülestõusnute poolel ja toetasid neid muu hulgas ka varustusega. On väga võimalik, et saatkonda rünnati USA enda poolt tarnitud relvadega.
Valge Maja hoidus algusest peale väga hoolikalt juhtumi sildistamisest terrorirünnakuks ja levitas versiooni, et rünnak oli spontaanne reaktsioon videole Innocence of Muslims (Moslemite süütus). Hiljem jõudis USA siseministeerium järeldusele, et tegemist oli siiski ettekavatsetud äärmuslaste rünnakuga. Tänu sündmusega seotud segadusele ja vastukäivatele väidetele süüdistatakse Obama administratsiooni hämamises, valede levitamises ja videole liig suure rolli omastamises. Skandaal on viimastel nädalatel taas ägenenud, kuigi Obama on väitnud, et nüüd on üldusele esitatud täielik tõde.
CBS-i ajakirjanik astus ülemusele varba peale
USA telekanali CBS-i uuriv reporter Sharyl Atkisson oli üks neist, kes Benghazi loos tõeni proovis jõuda. Naisel oli muuhulgas tõendeid selle kohta, kes kirjutas Obamale ühe esimestest kõnedest, mis pidi hajutama kahtlused, et tegemist võis olla terrorirünnakuga. Üks ilmsemaid valikuid on Obama üks rahvusvaheliku julgeoleku nõuandjatest, Ben Rhodes. Kuid ajakirjaniku töid ei avaldatud, ülemused kritiseerisid teda liiga agressiivse lähenemise pärast ja tema arvutisse oli sisse häkitud. Põhjus tundub olevat üsna ilmne: Obama arvatava kõnekirjutaja vend on CBS-i ülemus David Rhodes.
Liibüa pole ainus
Miks aga Valge Maja terroristidest rääkida ei tahtnud? Ikka selle pärast, et nende tegevuse uurimine oleks tõstatanud küsimuse, kes neid rahastanud ja toetanud on. Ja see omakorda viiks tõdemuseni, et USA valitsuse taktikaks ongi kurjategijate, terroristide ja palgasõjaväe värbamine, relvastamine ning nende kasutamine Aafrika ja Lähis-Ida destabiliseerimiseks, mis toimub praegu kõige ehedamal kujul Süürias. Ilmselt on USA suuresti Benghazis toimunu tõttu hoidunud ka Süüria mässuliste otsesest ja avalikust relvastamisest.
Allikad: Wikipedia, Infowars, Daily Caller
Foto: thegatewaybundit.com
Toimetas Maarja Aljas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.