Austria terviseminister: vaktsiinikahjustuste eest vastutavad arstid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. august 2022 kell 16:44



Foto: Wochenblick / Rauch: Granada. Wikimedia, CC BY-SA 4.0; Hauser: zVg; taust: Pixabay

Austria parlamendiliikme Gerald Hauseri (FPÖ) eestvedamisel on ühes enim vaktsineerimisele survestatud riigis toimunud huvitav areng: nimelt on terviseminister Johannes Rauch sattunud surve alla pärast seda, kui temale esitatud Covidi süstide ohutuse küsimustes lükkas minister vastutuse arstidele ja teistele meditsiinitöötajatele, kes uskusid naiivselt ministeeriumi katteta lubadusi, et koroonapreparaadid on ohutud. Kümneleheküljelises vastuses küsimustele Covidi süstide vastutuse kohta selgub, et vaktsineerimist survestanud ministri hinnangul peavad vaktsiinikahjustuste eest vastutama arstid, sh on aruandes välja toodud ka trahvid kuni 14 000 euro ulatuses, vahendab Wochenblick.

 

Probleem on vaktsineerimine, mitte haigus

Gerald Hauser, kes on Austria valitsusele korduvalt esitanud keerukaid päringuid koroonaterrorismi kohta, teatas: “Ilma minu meeskonna abita poleks see tohu edusamm olnud võimalik – just need mitmetunnised uurimistööd, mis on vajalikud põhjendatud päringu koostamiseks.”

“Üksinda ei saaks ma sellega hakkama,” rõhutab Austria Vabaduspartei liige oma meeskonna olulisust.

 

Tervishoiuminister lükkab vastutuse arstidele

Just seda kinnitab terviseminister Rauchi vastus parlamendi küsimusele. Näib, et ta üritab oma pead üha pitsitavamast silmusest välja tõmmata ja tahab vastutusest kõrvale hiilida. Kuigi ta ise survestas “vaktsineerimist”, on vastutus jäetud nüüd täielikult meedikute kanda.

 

Arstid peavad selgitama – vastasel juhul kaasnevad distsiplinaar- ja vastutustagajärjed

Arstid peaksid patsiendile eelnevalt andma piisavalt teavet ravi kasulikkuse ja riskide kohta, et asjaomane isik saaks teha teadliku ja vaba otsuse. Vastuses mainitakse ka tagajärgi arstidele: “Teabe ülesanne on kaitsta asjaomase isiku otsustusvabadust. Karistusi saab määrata haldus- ja/või distsiplinaarõiguse alusel ning sellel võivad olla tagajärjed vastutuselevõtmiseks.”

See olukord võib kaasa tuua äärmiselt valusa ärkamise nende vaktsineerijate jaoks, kes on tuginenud tervishoiuministeeriumi väidetele, et süstid on ohutud – meedikuid võib tabada tõeline kohtuasjade tsunami.

 

Arstikoolitus ja ravimitööstus

Vastus Hauseri päringule paljastab veel ühe avaliku saladuse aspekti: ravimitööstuse tohutu mõju arstidele ja kogu tervishoiusüsteemile. Ainuüksi 2020. aastal pumpas Pfizer Austria tervishoiusüsteemist üle 31 miljoni euro. Rauchi vastusest selgub, et vaktsineerimisarstidele on Covidi vastu vaktsineerimise teemal toimunud kokku 143 koolitust. Organisatsiooni DFP, mis neid sündmusi oma veebisaidi kohaselt korraldab, sponsoreerisid ravimifirmad Sanofi, Merck Sharp & Dohme, Valneva ja Johnson & Johnson. Seega tekib küsimus, kuidas sellistel üritustel vaktsineerimiskahjusid üksikasjalikult käsitletakse.

Allikas: Wochenblick

 

Arstide rahatrahv kuni 14 000 eurot

Ministri vastused näitavad, et arst kannab täit vastutust seoses vaktsineerimise ja selle kõrvalmõjudega ning jätab terviseministeeriumi vastutusest vabaks. Wochenblick on varem teatanud, et trahv kõrvalnähtudest või ebaefektiivsusest teatamise kohustuse rikkumise eest (vastavalt ravimiseadusele) on 7500 eurot, korduvatel juhtudel kuni 14 000 eurot. Kummalisel kombel pole aga veel ühtegi sedalaadi teadet laekunud.

 

Kas vaktsiini läbimurre on kõrvalmõju?

Arvatavatest kõrvaltoimetest tuleb alati teatada, ütles Rauch. Lisaks võivad patsiendid ja nende sugulased ka vabatahtlikult teatada kõrvaltoimetest otse Föderaalsele Tervishoiuametile (BASG). Kõrvaltoime on igasugune reaktsioon vaktsiinile, mis on kahjulik ja ettekavatsematu. Vaktsiinide puhul hõlmab see ka toime puudumist.

Seega tekib küsimus: kas see on juba teatatav kõrvalmõju, kui geeniravimiga ravitud inimene nakatub hiljem koroonasse ja haigestub reaalselt – st tal on nn “vaktsineerimise läbimurre”?

 

Vaktsineerimise staatust enamasti ei registreerita

Eriti plahvatusohtlikku punkti käsitletakse kaheksanda küsimuse vastuses: kas vaktsineerimise staatus on üldse registreeritud? Kui arst kogub patsiendi andmeid haigusloosse (anamneesi), tuleb registreerida ka kogu teave tarbitud ravimite ja tehtud vaktsineerimiste kohta. Sest muidu ei saa tuvastada seost sümptomite ja eelneva süsti vahel.

Paljud vaktsineerimise kõrvalnähte ravivad arstid kurdavad, et just see teave koroonavaktsiinide kohta on haigusloos väga sageli puudu. Terviseministri sõnul “ei ole selgesõnalist juriidilist kohustust vaktsineerimise staatuse kogumiseks”. Aga: “Anamneesi raames tuleb hankida kogu informatsioon, mis on vajalik kliinilise pildi selgitamiseks. Vaktsineerimise kõrvalmõju või loodetud efektiivsuse puudumise kahtluse korral on arstidel kohustus sellest kohe BASG-le teada anda.”

 

Ebaseaduslik andmete sünkroonimine?

Vastuse viiendal leheküljel kerkib esile veel üks vürtsikas seik. Terviseminister kirjutab: „Kui täielikult vaktsineeritud inimesed haigestuvad COVID-19-sse, nimetatakse seda vaktsiini läbimurdeks. Alaraporti vastu võitlemiseks võrreldakse epidemioloogilise aruandlussüsteemi EMS andmeid e-vaktsineerimiskaardi andmetega”. See tõstatab küsimuse, kas see menetlus on andmekaitseseaduse järgi üldse seaduslik? Teatavasti keeldus ELGA (e-terviseregister) vaktsineerimisregistrit pidamast, et mitte end õiguslikult haavatavaks muuta.

 

Tervishoiuministeerium ei tee midagi

Küsimusele, mida ministeerium kõrvalnähtudest teavitamise tagamiseks teeb, vastab Rauch, et kogu vastutus lasub arstidel. Nii et tervishoiuministeerium ise ei tee absoluutselt mitte midagi!

 

Allikas: wochenblick.at

Tõlkis Hando Tõnumaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt