USA-s lõpeb rahvatervise hädaolukord, aga vaktsiinitootjate immuniteet jääb kehtima

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. veebruar 2023 kell 16:10



Foto: ekraanikuva

Kuigi Valge Maja on lõpuks teatanud, et üleriigiline rahvatervise hädaolukord lõpeb 11. mail 2023, ei lõpeta see PREP-seadusega (Public Readiness and Emergency Preparedness Act) antud immuniteeti Pfizerile ja Modernale nende Covid-19 geeniteraapia põhjustatud tervisekahjude eest – selle kehtivusaeg peaks praegu lõppema 1. oktoobril 2025.

 

Seda seetõttu, et USA tervishoiuministeerium (HHS), kes kehtestas PREP-seaduse alusel Covid-19 protoravimite suhtes puutumatuse, peab selle ka tühistam ning Valge Maja deklaratsioonist, et pandeemia on möödas, ei piisa.

Ja pole suurt põhjust loota, et USA tervishoiuministeerium seda teeb, sest kui USA valitsus ostis Pfizerilt [BioNTech] ja Modernalt Covid-19 geeniteraapia ravimeid, nõustus ta lepinguga säilitama PREP-seaduse puutumatuse seni, kuni Ameerika Ühendriigid kasutavad nende tooteid.

USA valitsus lubas Pfizerile ja Modernale, et ettevõtteid ei saa Covid-19 ”vaktsiinidest” tuleneva kahju eest kohtusse kaevata, olenemata sellest, kas hädaolukord kehtib või mitte. Seega garanteeris see Pfizerile ja Modernale miljardeid dollareid selle eest, et nad oma ravimid (olenemata nende tulemuslikkusest või ohtlikkusest) ka maha müüdud saavad.

Üsna kahtlane asjaolu seejuures on see, et valitsus tagas asjakohase puutumatuse 2020. aasta juulis Pfizerile ja Modernale juba mitu kuud enne Covid-19 geeniteraapiale tingimusliku loa andmist 2020. aasta detsembris. See tähendab, et USA valitsus ei oodanud eelnevalt ära kinnitust, et loodaks ohutu toode.

Kui palju maksis valitsus Pfizerile ja Modernale ”vaktsiinide” väljatöötamise eest? Tänaseks on teada, et kokku maksis USA üle 21 miljardi dollari – 8,63 miljardit dollarit Modernale ja 13,15 miljardit dollarit Pfizerile.

Järgnev on väljavõte ühest lepingust nende ettevõtetega, mis tagavad PREP-seaduse puutumatuse, ja siin on lingid lepingutele: Pfizer (1,95 miljardit dollarit)Pfizer (11,2 miljardit dollarit)Moderna (0,43 miljardit dollarit) ja Moderna (8,2 miljardit dollarit).

 

Leping näeb ette, et USA valitsus saab kasutada Pfizeri ja Moderna farmatseutilisi tooteid, mille ta ostis miljardite dollarite eest, ainult siis, kui PREP-seadusega antav puutumatus jääb kehtima.

 

Äraspidine maailm

Mida see tähendab? Kõigepealt saavad Pfizer ja Moderna sõna otseses mõttes kaevata USA valitsuse kohtusse lepingu rikkumise eest, kui PREP-seadusega antud puutumatus lõpetatakse enne, kui USA lõpetab asjakohaste COVID-19 toodete kasutamise.

Ainult tagurpidi maailmas suunaks valitsus üle 21 miljardi dollari oma kodanike maksudollaritest Pfizerile ja Modernale ning tagaks kasumi ettevõttele, mis kaitseb end oma toodetega tekitatud kahju eest.

Veel kord: USA valitsus tagas Pfizerile ja Modernale puutumatuse nende toodetest tulenevate vigastuste eest juba enne nende väljatöötamist, kõrvaldades sellega nende ettevõtete stiimuli oma tooteid ohutuks muuta. Taga targemaks! Ta andis neile ettevõtetele miljardeid dollareid oma kodanike raha nende toodete väljatöötamiseks ja kulutas seejärel veel miljardeid, et reklaamida Pfizeri toodet kui “turvalist ja tõhusat”. Ja tagatipuks nõudis oma kodanikelt nende toodete süstimist tõsiste tagajärgede ähvardusel, sealhulgas koolist väljaviskamine, töö kaotamine, sõjaväest vabastamine jne.

Ameerika Ühendriikide kodanikud on maksnud Pfizerile ja Modernale miljardeid dollareid. Kodanikud oma maksnud füüsilist lõivu vigastuste näol, maksnud oma vabadusega, kui neid sunniti süstima kahtlasi tooteid ähvardades põhiõiguste äravõtmise, töökoha kaotamise või mõne veel karmima karistusega.

Ja kuidas vastutavad Pfizer ja Moderna? Mitte kuidagi. Ei mingit vastutust ja tohutu kasum: neile maksti miljardeid dollareid toote eest, mille ohutust nad ei olnud suutelised tagama.

 

Kuhu edasi?

Ülaltoodu tõstab taas fookusesse teema, miks ükski meditsiinitoode ei tohiks kunagi olla kohustuslik. Igaühel peab olema õigus, vabadus ja võimalus öelda ”ei”.

Sel eesmärgil soovitab advokaat Aaron Siri teil saata oma seadusandlikele esindajatele järgmised õiguslikud ettepanekud.

Ükski seadus ei tohi nõuda ega sundida isikut meditsiinitoodet vastu võtma või kasutama ega määrata karistust ega soodustustest ilma jätta, kui ta keeldub ravimist või keeldub avaldamast, kas isik on saanud ravimit.

Kui sa ei saa käia tööl või ei saa tööd, kui sul keelatakse käia koolis, sportida, restoranis istuda või muul viisil ühiskondlikus elus osaleda, kuna keeldud ravimist, siis mis kasu on sinu kodanikuõigustest, kui saad neid kasutada ainult kodus istudes? Seetõttu on meditsiiniline vabadus põhiõigus, mis peab olema püsivalt fikseeritud iga tsiviliseeritud rahva seadustes.

Aitäh kõigile, kes ühinevad võitluses selle põhiõiguse kindlustamiseks.

 

Allikas: aaronsiri.substack.com

Tõlkis Revo Jaansoo



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt