Vene multimiljonär: surematus on võimalik juba 25 aasta pärast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. juuni 2013 kell 12:07



Vene multimiljonär Dmitri Itskov ennustab, et inimrass saavutab surematuse juba 25 aastaga tänu tehnoloogiale, mis võimaldab laadida mõistust arvutitesse ning robotkehadele, mis suudavad inimese ajusid majutada. Itskov korraldas eelmisel nädalal New Yorgis konverentsi Global Future 2045 (Globaalne tulevik 2045), kuhu kogunes hulk neuroteaduse eksperte, et läbi viia arutelu fundamentaalses küsimuses, mida futuristid üle maailma on esitanud – millal saavutab inimene tehnoloogilise singulaarsuse ning suudab masinaga ühinedes surma ära petta?

 

Itskov arvab, et juba järgmise kümne aasta jooksul suudavad inimesed oma mõtetega roboteid kontrollida. Aastaks 2025 on olemas võimalus asendada surev inimkeha robotkehaga, aastaks 2035 on võimalik kanda inimese mõistust üle arvutile, mis välistab üldse vajaduse keha järele. Aastaks 2045 kontrollivad tehisajud hologrammilisi kehasid.

Itskov on esitanud väljakutse valitsustele ja ÜROle, et need toetaksid tema eesmärki saavutada inimese surematus järgmise 25 aasta jooksul, kuid mitte kõik ei ole tema ideedest samamoodi innustunud. Ameerika õigeusukiriku peapiiskop Lazar Puhalo on öelnud, et: “Mind ei köida väga surematuse idee, kuna ma arvan, et see oleks surmigav. Inimese kehas on palju sellist, mis annab meile inimlikkuse. Ma pole kindel, kas seda oleks võimalik masinasse sisse ehitada“.

Intervjuus uudistekanalile CNBC sõnas Itskov, et ta loodab elutruud ja madala hinnaga avatarid viia masstootmisesse ning sel moel võimaldada inimkonnale igavese elu võimalus. Tema sõnul on sellise avatari beetaversioon saadaval juba järgmise kümne aasta jooksul.

 

Ideel on nii pooldajaid kui vastaseid

Itskovi ideede rahastamise vastu on huvi üles näidanud paljud riskikapitalistid, riskifondid ja pangad, kuna loodetakse, et see tööstus saab olema “palju suurem kui internet”. Seda lootust jagab ka leiutaja ja futurist Ray Kurzweil, kes on tuntud selle poolest, et ennustas oma 1999. aastal ilmunud raamatus The Age of Spiritual Machines (vaimsete masinate aeg) ette näiteks selliste seadmete ja programmide nagu iPhone, iPad, Google’i prillid, iTunes ning YouTube tulekut.

Sellist tulevikuvisiooni, mis on mõnede jaoks utoopia ja teiste jaoks düstoopia, toetab ka Google’i tegevjuht Eric Schmidt, kes on lubanud, et tema firma suudab õige pea välja töötada tehisintellekti programmid, mis on inimmõistusest eristamatud.

Paljud sellise tehnoloogia vastased on välja toonud asjaolu, et see oleks kättesaadav vaid jõukale eliidile ning kahjustaks ülejäänud ühiskonda, keda peetaks kasutuks ja parasiitseks. Üks sellistest vastastest on Theodore Kaczynski, kes on kirjutanud järgmist: “Tänu arenenud tehnoloogiale on eliidil suurem kontroll rahva üle ning kuna inimtöö ei ole enam vajalik, on suur hulk inimesi ülemäärased ja kasutuks koormaks süsteemile. Kui eliit on halastamatu, siis nad võivad lihtsalt otsustada suure hulga inimeste hävitamise kasuks. Kui nad on humaansed, siis võivada nad kasutada propagandat või teisi psühholoogilisi või bioloogilisi meetodeid sündivuse vähendamiseks kuni inimmass sureb välja, jättes terve maailma eliidile.“

 

Intervjuu Dimitri Itskoviga:

 

 

Allikad: Infowars, Startribune

Foto: digitaltrends.com

 

Toimetas Katrin Suik

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt