17. august 2023 kell 14:12
Kas kujutaksid ette, et praegu, soojal augustikuul, peaksid sa Tallinna vanalinnas näitama vaktsineerimispassi, et pääseda traataiaga piiratud Raekoja platsile? Ja kui passi pole, pead vanalinna päevade kontserte passima traataia (mis peab kinni “viirust”?) taga. Kõlab täiesti ebateaduslikult, ebaeetiliselt, ebainimlikult ja absurdselt, aga just selline idiokraatlik reaalsus valitses täpselt 2 aastat tagasi linnapea Mihhail Kõlvarti juhtimisel.
Sündmust meenutati 2022. aasta alguses ilmunud doktorite Bhakdi ja Reissi raamatu “Mask Maha” kirjastuse poolses eessõnas (Reval Buch):
Naerda saab ka kurioosumite üle: Tallinna linna läbipaistev viirusetõrjetara, katse elanikkonda rumalaks teha?
Tundub, et meie kohalikud virokraadid (viroloog + bürokraat) on saavutanud täiesti uue taseme, eriti tehnoloogiliselt. Meie Teadusnõukoda pidi sellise uue saavutuse puhul kindlasti sõna sekka ütlema, vastasel juhul oleks raske seletada nii kavala lahenduse sündi. 2021. aasta augustis toimunud Tallinna vanalinna päevadel jagati inimesed, nagu natside puhul, esimest korda kahte leeri, vaktsineeritud, väidetavalt kaitstud, kes võisid sisse minna, ja vaktsineerimata, väidetavalt ohtlikud, kes pidid jääma väljapoole. Ka testiti uut COVID-19 vaktsineerimispassi esmakordselt suures mahus. Nii koroonaviiruse erinevatel mutatsioonidel kui ka inimestel oli piisavalt aega üksteisega väga lähedalt tutvust teha pikkades järjekordades sissepääsutelkide ees, kus kontrolliti vaktsineerimispasse. Selleks, et eraldada kahte hiljuti loodud täiesti erinevat uut tüüpi inimklassi, leiutati uus lahendus Raekoja platsil ja teistel Tallinna üritustel. Kahtlemata on tegemist teadusliku ja tehnoloogilise meistriteosega, mis kaitseb laialdaselt meid, asjatundmatut elanikkonda, kuna tüütu koroonaviirus on eriti ohtlik õues ja seal, kus inimesed maske ei kanna. Nii et ülimalt läbipaistev tara pidi olema kujundatud energeetiliselt holograafiliseks läbitungimatuks viirusekaitseks, eriti keeruka nanotehnoloogiaga spetsiaalselt koroonaviiruse jaoks. Jah, jumal tänatud, nagu sellest näitest näeme, käivad teadus ja mõistus käsikäes leidlikkusega ning oma tervise kaitsmiseks ei säästeta kulutusi ega jõupingutusi, et Eesti lõpuks veel kahte leeri jagada. Aitäh, armas Tallinna linn, aitäh härra Kõlvart!
Lahendus kandideerib koroona-innovatsiooniauhinnale. Selle tehnilise uue saavutuse nime andmise otsustusprotsessis viidatakse tõenäoliselt kahe tuntud tulevase filantroobi Gatesi (ma ei teeni ju vaktsiinidega raha) ja Sorose (ahnus on lahe, pärast koroonat ostan kõik firmad poole hinnaga kokku) aastakümnete pikkusele kogemusele. Mõlemad valdavad suurepäraselt kunsti, kuidas makse maksva kogukonna arvelt saab palgata terveid armeesid, kes püüavad meile sõnaakrobaatika magusaimas humanistlikus maskeeringus maha müüa kaua plaanitud diktatuuri kui midagi väga väärtuslikku. Väidetavalt on esimesed tõsised nimeettepanekud juba saabunud, levivad kuulujutud viirusega saastunud käe varjus: „Guantánamo-fence for an open society” („Guantánamo-tara avatud ühiskonnale”) ja „COVAX-fence to let no one behind” („COVAXi tara, mis ei luba kedagi mööda”). Selliseid koroona-innovatsiooni jumalikke pärleid tuleb edaspidi veelgi, nii et oleme põnevil.
Kuid nagu ikka, väidab kogu see meie riigi vandenõuteoreetikute ja vaktsineerimisvastaste põlastusväärne ja õppimisvõimetu bande tänini kangekaelselt, et Tallinna linna püstitatud tara puhul olevat tegemist üksnes ülehinnatud ja lihtsa ehitusaiaga, mille võrgusilmad on viiruse jaoks kuidagi liiga suured ning piirdeaed olevat alles inimeste süstemaatilise jaotamise algus vaktsineeritud ja vaktsineerimata klassidesse. Midagi sellist mõelda on muidugi täielik jama ja sellel puudub igasugune objektiivne põhjus. Või arvutas Krista Fischer Teadusnõukojast oma aatomi jõul töötava arvelauaga ainult aiavõrgu viiruse suuruse suhtes kuidagi valesti? Pole ju hullu, nagu kõigi tema muude statistikate ja mudelarvutuste puhul – kus ei tehta vahet positiivsete testide ja haigete või nakatunud inimeste vahel –, ilmselt on tegemist kõigest tühiste mikromeetritega.
Avaldasime Telegram.ee-s tol korral ka galerii:
Allikad: lingid artikli sees
Toimetas Hando Tõnumaa
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.