14. veebruar 2013 kell 11:11
Mõni päev tagasi otsustas Argentina president Cristina Krichner külmutada toiduainete hinnad riigi supermarketikettides. See on järjekordne näide läbimõtlemata majanduspoliitikast, mille surub läbi populistlik juht, kahjustades oma rahva huve.
Uudisteportaali Natural News peatoimetaja ja Infowarsi kolumnist Mike Adams kasutab Krichneri iseloomustamiseks krõbedaid väljendeid nagu „maffia-stiilis kurjategija“ ja „populistlik poliitiline prostituut“. Populistlike otsustega silma paistev president on mitmeid aastaid võltsinud majandusandmeid, püüdes näidata, et Argentinas on madal inflatsioonitase – tegelikult on seal inflatsioonimäär umbes 25%. Krichner on vahele jäänud ka valitsuse raha kasutamisega poliitilisteks altkäemaksudeks. Nüüd aga on ta tõukamas oma riiki toidupuuduse poole, mis võib vallandada rahvarahutused.
Hindade külmutamine tähendab seda, et toidu importijad peavad peatama enamiku kaupade sisseveo, sest kaotaksid palju raha, müües oma kaupa valitsuse poolt kehtestatud hindadega. Seega tooks hindade külmutamine toiduturul kaasa ulatusliku toidupuuduse, millega kaasneb olukord, kus inimesed hakkavad hankima toitu mustalt turult ja kaupmehed hakkavad otsima võimalusi müüa toitu tegeliku hinnaga. Illegaalne toiduturg loob aga soodsa pinnase korruptsiooniks ja kuritegevuseks.
Argentinas toimuv peegeldab olukorda kogu maailmas
Alles eelmise aasta novembris toimus Buenos Airese tänavatel valitsuse ja president Krichneri vastane meeleavaldus, kus 30 000 inimest nõudis korruptsiooni lõpetamist, kuritegevuse peatamist ja põhiseadusse muudatuste mittetegemist. Valitsuse kriitikud on seisukohal, et presidendi eestvedamisel läbi surutud ootamatud ja populistlikud otsused sillutavad teed Krichneri kolmandale ametiajale, mitte ei teeni rahva huvisid.
Infowars hoiatab, et Argentinas toimuv on põgus peegeldus sellest, mis hakkab varsti sündima kogu maailmas. Üha enam levib valitsuste vassimine statistiliste näitajatega, mis kajastavad töötute arvu, inflatsiooniprotsenti ja riigivõla suurust. Nii nagu Argentinas, kasutavad tipp-poliitikud ka mujal iga päev oma võimu, et seljatada poliitilisi vastaseid – hoolimata sellest, mida see võib ühiskonnale maksma minna.
Toimetas Chris Kala
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.