13. november 2023 kell 9:45
Esmaspäeval, 13. novembril toimub Tartu Ülikooli Delta keskuses Delta trendipäev 2023 “Tehisaru – kas ülepaisutatud teema, tehnoloogiline revolutsioon või tavapärane innovatsioon?“, kus AI-teemade üle arutavad teadlased ja ettevõtjad kogu maailmast. Sündmus on inglise keeles ja saad seda soovikorral vaadata siit samast alt.
Kuna tehisaru teema on igal elualal täna ülioluline – luues nii võimalusi kui tekitades ohtusid – siis korraldavad teadlased, eksperdid ja ettevõtjad sellel aastal Delta Trendipäeva 2023 ühtlasi ka avaliku, tasuta ja online koolituspäevana. Trednipäeval astuvad üles valdkonna parimad eksperdid Eestist Toronto ja Singapurini. Teiste seas eksistentsiaalsete riskidega tegelev tehisaru ekspert ja investor Jaan Tallinn, aju- ja käitumisteadlane Jaan Aru, Pipedrive tehnoloogiajuht Agur Jõgi, Bolti andmeteadlane Elizaveta Lebedeva, Telia analüüsijuht Erki Pogoretski, AI Singapuri direktor Laurence Liew.
Vaata siin:
Trendipäeva peakorraldaja Kristian Pentuse sõnul arutletakse trendipäeva neljas teemaplokis selle üle, kuidas mõjutab tehisintellekt ettevõtlusmaailma ja ärimudeleid, millised on tehisaru tehnilised, eetilised ja sotsiaalmajanduslikud aspektid, kuidas sobitub kiire ja värvikas tehisintellekt inimloovuse maailma ning millised on eri valitsuste lähenemine tehisintellektiga seotud regulatsioonidele.
“Tõenäoliselt ei ole täna maailmas suuremat trendi, mis kõike muudab. Elame tehisintellekti revolutsiooni ajastul. ChatGPT, Midjourney ja teised tööriistad on tehisaru nüüd paljudel igapäeva osa. Küsimus aga jääb, kuhu see trend välja viib ja milline on tulevik? Sellele püüamegi trendipäeval vastuse leida,“ kõneles ülikooli külalisprofessor Ott Pärna. Pärna selgitas, et inimkonna ajaloos on revolutsioonid olnud sageli epohhi loovate muutuste eellood, tuues kaasa täiesti uue ühiskonnakorralduse. “Tööstusrevolutsioon oli üks selline otsustav hetk, kus täiesti uudsed tehnoloogiad muutsid töö olemust ja joonistasid uuesti ühiskondlikud hierarhiad,“ tähendas ta.
Ülikooli teadus- ja innovatsioonipoliitika professor Kadri Ukrainski lisas, et käsitsitöö asendumine masinatega muutis tööstusharude ja riikide arengut ning lõi nii võitjaid kui ka kaotajaid. “Kaasaegse tehisaru ajastu lävel seistes näeme sarnast maavärinat.“ Ukrainski sõnul saab tehisaru koos teiste uute tekkivate tehnoloogiatega olema meid kõiki puudutavate elumuutuste keskmes ning dikteerib selle revolutsiooni kiirust ja suunda. Lisaks möönis ta, et isegi kui tehisaru lubab lähitulevikus tööstusharude ja ühiskondlike normide ümberkujundamist, esitab see ka keerulisi väljakutseid. “Need väljakutsed on parema tuleviku kujundamiseks vaja lahendada.“
Tehisaruga seotud aspekte käsitlevad teadlased, ettevõtjad ja kohale tulevikukujundajad kogu maailmast, teiste seas Oxfordi Ülikooli vanemteadur Alex Connock, Toronto Ülikooli professor Ajay Agrawal, juhtimiskoolituse ettevõtete SageOS ja Smartbeat OÜ kaasasutaja Christjan Schumann, LHV Panga tootearenduse juht Kaspar Loog, Euroopa Patendiameti esindaja Kai Härmand, digimuutuste nõustamisettevõtte Digital Nation OÜ juht Siim Sikkut ning Tartu Ülikooli valdkondade teadlased.
Rahvusvahelist üritust korraldab Tartu Ülikooli majandusteaduskond / Delta Management School. Programmiga saab lähemalt tutvuda Delta Management Schooli veebilehel: https://deltaschool.ut.ee/en/calendar/delta-trends-day-2023/
Kogu üritus on jälgitav tasuta Worksupist:
https://worksup.com/app/#/event/DELTATRENDSDAY2023/agenda/plan
Võimalus on ka vaadata üritust Facebooki lehelt:
https://www.facebook.com/DeltaSchoolTartu
Allikas: Tartu Ülikooli majandusteaduskonna pressiteade
Toimetas Telegram
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.