14. veebruar 2013 kell 19:35
Inglismaal Salterbecki asulas on pildile jäädvustatud UFO-laadne objekt ning täpselt samal päeval, kui seda nähti, teatati, et läheduses leiti ühest aiast korraga kümme surnud lindu.
UFO-entusiast Sharon Larkin, kes surnud linnud oma aiast leidis, väidab, et selline kokkusattumus on tavaline nähtus. Eksperdid omakorda aga pakuvad ufoliku pilvemoodustise selgituseks välja erinevaid teooriaid.
Kõrgrünkpilvede mäng
Üheks põhjuseks pakutakse suurtel kõrgustel lendavate lennukite mootorite tekitatud kondensatsiooni jääkristallid. Teised “süüdistavad” UFO-de nägemises ebatavalist pilvemoodustist, mida tuntakse rõngaspilvena (ingl k fallstreak hole või hole punch cloud). See võib tekkida siis, kui pilved koosnevad allajahtunud veepiisakestest ja vähesest hulgast jääkristallidest.
Näiteks kõrgrünkpilved on kõige sagedamini just sellised. Juba väike häiring võib vallandada doominoefekti ehk veepiisakesed külmuvad peaaegu otsekohe jääkristallideks kuni teatud kauguseni häiringust. Seetõttu jääb pilvedesse tihti kontsentriline ring või auk. Häiringuks on sageli lennuki lendamine läbi kõrgrünkpilvede (või mõne muu allajahtunud pilvede) kihi.
Sellafield UFO-de huviorbiidis
Larkin väidab, et Sellafieldi tuumajaama lähedal asuvas Salterbecki asulas on sageli märgata ebatavalisi nähtusi ning tema arvates on pildil siiski UFO. Tõenduseks on tema sõnul pildil oleva objekti eriti selgelt väljajoonistunud serv ning tema aiast leitud surnud pääsukesed ja musträstad. Samuti olevat ta kuulnud taevast veidrat metallikrigina moodi häält.
Kohaliku meteoroloogiajaama esindaja jäi siiski kindlaks arvamusele, et tegemist on püsiva ringikujulise kondensatsioonijäljega, mis atmosfääri piisava niiskusesisalduse tõttu on kestma jäänud. Ta pakub välja, et selle põhjustajaks on suure tõenäosusega pigem sõjalennuk.
Sellafieldis on ebatavalistest nähtustest teatatud varemgi. 2010. aastal väitis sealkandis koeraga jalutanud mees, et märkas madalal pilvede all lendavat intensiivset punast tuld, mis liikus põhja poole. Samuti on asula elanikelt tulnud 2004. aastal teateid kolmnurkse lennumasina ja helendavate valguskerade kohta.
Sellafieldis on toimiv tuumajaam olnud juba 1956. aastast ning tänapäeval tegeleb sealne vabrik tuumajäätmete ümbertöötlemise ja ladustamisega.
Allikad: Rise Earth, Daily Mail, Ilm.ee, Wikipedia
Toimetas Katrin Suik
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.