29. aprill 2024 kell 8:12
Pandeemialepingu kohta on esitatud mitu eelnõud, kuid viimane redaktsioon võib vihjata sellele, et Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on astumas oma päevakavas nn kaks sammu tagasi. Analüütiku Peter Imanuelseni sõnul on eelnõust eemaldatud mitu vastuolulist punkti.
WHO “pandeemiaks valmisoleku“ mõiste eesmärk on õigustada kodanike tsensuuri ja anda suveräänsus rahvatervise otsuste tegemisel liikmesriikides WHO peadirektorile. “Kolmainsus“: Maailma Majandusfoorum (WEF) ja Ühinenud Rahvaste Organisatsioon (ÜRO) tagavad, et WHO-l oleks otsuste üle lõplik kontroll.
Nüüd on ka häid uudiseid
„Aga nüüd on häid uudiseid – nad TAGANEVAD,“ ütles Peter Imanuelsen, kes selgitab allolevas artiklis, et kõige karmimad punktid lepingus on eemaldatud.
Esiteks muudetakse leping mittesiduvaks. See tähendab, et riigid säilitavad oma riikliku suveräänsuse.
Suur küsimus oli pandeemialepingu punkt 13a. Algselt tehti ettepanek öelda järgmist:
„1. States Parties recognize WHO as the guidance and coordinating authority of international public health response during public health Emergency of International Concern and undertake to follow WHO’s recommendations in their international public health response.“
Tõlge:
„1. Osalisriigid tunnustavad WHO-d rahvusvahelise rahvatervise alase reageerimise suunava ja koordineeriva asutusena rahvusvahelise tähtsusega rahvatervise hädaolukorras ning kohustuvad järgima WHO soovitusi oma rahvusvahelises rahvatervisealases reageerimises.“
Punkti 13a jõustumine oleks tähendanud, et selle ratifitseerinud riik oleks vastavalt rahvusvahelise õiguse Viini konventsioonile sunnitud järgima reegleid ja poliitilist laadi suuniseid, mille on otsustanud WHO peadirektor.
Kuid kogu see punkt on tegelikult nüüd pandeemialepingu viimasest eelnõust eemaldatud.
Allikas: dokumendi pdf
Imanuelsen pidas enda väitel 2023. aastal Genfis ÜRO peakorteri ees kõne, et protesteerida nn pandeemialepingu vastu, väidetavalt hoiatas ta, kuidas see kõik on seotud kestliku arengu tegevuskavaga 2030, mille kohta saate vaadata SIIT.
Punktis 18 on esitatud loetelu soovitustest, mida WHO võiks välja pakkuda. Näiteks võib WHO soovitada liikmesriikidele järgmist:
Kuigi punkt 18 on esitatud tingimuslikult, tähendaks de facto seda, et riikidelt oleks võinud nõuda inimeste vaktsineerimist, vaktsiinipasside rakendamist ja karantiini.
Kuigi punkti 13a lõige 1 on välja jäetud, on endiselt muud pandeemialepingus esitatud “soovitused“ olemas.
Samuti on WHO loobunud ettepanekust kehtestada ülemaailmne tsensuur kajastustele, mida WHO peab “valeinformatsiooniks“.
Uues punktis 7 tehti ettepanek, et „ülemaailmsel tasandil tugevdab WHO suutlikkust … e) võidelda väärinfo ja desinformatsiooni vastu“. Seda ettepanekut praeguses versioonis ei ole.
Pidage meeles, et see on endiselt ainult eelnõu ja kõik võib muutuda enne, kui Genfis leiavad aset lõplikud läbirääkimised.
Käesolev uudis ilmus vahetult pärast seda, kui Jaapanis toimus massiline protest WHO pandeemialepingu vastu. Üha enam inimesi üle kogu maailma on hakanud nägema, mis toimub. Nii et jagage seda infot kõikjal, kus saate, et tõsta inimeste teadlikkust.
Toimetas Revo Jaansoo
Allikas: Substack.com
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.