25. juuli 2013 kell 9:48
Haridus- ja teadusministeeriumi koolituslubade komisjon otsustas kolmapäeval, et sügisest võib õppetööga alustada kolm uut kooli: Tartu luterlik Peetri kool, Püha Johannese kool Tallinnas ja Tallinna Euroopa kool, ühtlasi on viiele uuele koolile luba väljastatud juba varem ja neli ootavad vastust augusti jooksul, kirjutab Eesti Päevaleht.
Võrreldes varasemate aastatega on see arv väga suur, nentis ministeeriumi avalike suhete konsultant Asso Ladva. Kui mullu alustas tegevust viis uut kooli, siis 2011. aastal oli neid ainult kolm ja 2010. aastal mitte ühtegi. Miks just nüüd nii palju uusi koole asutatakse, ei osanud Ladva selgitada.
Tänavu koolitusluba taotlenud 14 kooli hulgas on lausa üheksa erakooli. „Ilmselt midagi erakorralist siin pole. Ju on aeg sinna jõudnud, et otsitakse uusi variante,” ütles Ladva Eesti Päevalehele.
Ta viitas, et erakooli loomine on praegu ka rahaliselt üsna soodne – riik maksab sarnaselt munitsipaalkoolidele ka erakoolidele õpetajate palgaraha, laste pearaha ja õppevahendite eest.
Kolmapäeval koolitusloa saanud Tartu luterliku Peetri kooli avamise ettevalmistused on kestnud juba kaks aastat. Sügisel astub esimesse klassi kuus last, kellele pakutakse peale usuõpetuse programmi ka näiteks meediaõpetust. Seda, et riik maksab suure osa kooli kuludest kinni, nimetas MTÜ Tartu Luterliku Kooli juhatuse liige Ants Tooming ühe põhjusena, miks oma erakool asutada otsustati.
”Ettevalmistusprotsess on aga pingeline ja bürokraatlik,” tõi ta samal ajal välja ka negatiivset. ”Teine põhjus [kooli asutamiseks] on hariduspoliitika ja selle vastu tekkinud väike tõrge.”
Dokumentides esinenud puuduste tõttu jäi kolmapäeval koolitusloata neli kooli: Vääna-Jõesuu kool ja Paldiski ühisgümnaasium Harjumaal, Püha Miikaeli kool Raplamaal ja Leiutajate külakool Võrumaal, kirjutab Eesti Päevaleht.
Vääna-Jõesuu kooli direktori Eddi Tombandi sõnul kolmapäeval tegelikult luba veel ei oodatudki. Kuna tegemist on vallakooliga, ajab pabereid vald ja otsus koolitusloa kohta peaks tema teada tulema augusti keskpaigas. ”Kui me ei saa seda luba, siis jätkame Tabasalu ühisgümnaasiumi filiaalina,” sõnas Tomband.
Ladva sõnul ei olnud nende nelja kooli taotlustes suured puudused ja tõenäoliselt saavad nad kõik augustis loa 1. septembril uksed õpilastele avada. Kahele tänavu luba taotlenud koolile on aga antud kindel eitav vastus – Pärnu Herbert Hahni koolile ja Pärnu reaalkoolile.
Sel sügisel alustavate uute koolide seas on ka kaks riigikooli, Haapsalu ja Jõgeva gümnaasium.
Allikas: BNS
Loe lisaks: Eesti Päevaleht
Foto: wallgc.com
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.