25. veebruar 2013 kell 15:01
“Eestile iseloomulik ultraliberaalne poliitika on toonud endaga kaasa sotsiaalse ebavõrdsuse suurenemise ja vaesuse kasvu. Kui lähiajal ei teki märgatavaid muutusi, siis muutub lahkumine riigist massiliseks või tekib revolutsiooniline situatsioon ja inimesed pööravad valitsuse vastu,” ütleb maailma terviseedenduse assotsiatsiooni asepresident Anu Kasmel Pealinnale antud intervjuus.
“Kui vaadata rahvastike tervisestatistikat globaalselt, siis näeme selgelt, et taolist poliitikat viljelevate riikide tervisenäitajad halvenevad,” ütles Kasmel. Ta märkis, et selline suundumus Eestis ei ole paratamatus. “Vajalik on mõista protsesse ühiskonnas ning toimida sellele vastavalt. Kui valitsus ei ole selleks suuteline, siis on vajalik vahetada valitsuseliikmed selliste vastu, kes on suutlikud analüüsima/mõistma protsesse ühiskonnas ja toimima oma otsustes vastavalt.”
Kasemeli sõnul on praegune tugevalt parempoolne poliitika on viinud riigi kriisisituatsiooni lähedale. “Kui lähiajal ei teki märgatavaid muutusi, siis järgneb kaks võimalikku arengut – kas muutub lahkumine riigist massiliseks või tekib revolutsiooniline situatsioon ja inimesed pööravad valitsuse vastu,” ütles ta.
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.