Spordi tegemine võib tervendada sama hästi kui ravimid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. oktoober 2013 kell 13:58



 

Treenimine võib olla osade inimeste puhul sama heaks ravimiks kui tablettide võtmine, väidavad Londoni majanduskooli, Harvardi meditsiinikooli ja Stanfordi ülikooli meditsiinikooli teadlased, kes analüüsisid 305 uuringut, mis võrdlesid treeningu ja ravimite mõju suremusele näiteks südamehaiguse, rabanduse või diabeedieelse seisundi puhul, vahendab ERR teadusuudiste portaal.

 

Inglismaal teeb ainult kolmandik inimestest soovitatud määral ehk vähemalt 2,5 tundi trenni nädalas, ravimite tarbimine on aga aina levinum: 2010. aastal kirjutati iga inimese kohta välja 17,7 retsepti, võrreldes 11,2 retseptiga 2000. aastal.

340 000 patsiendi osalused toimunud uuringu analüüsist selgus, et üldiselt oli treeningu ja ravimite võtmise puhul suremus enam-vähem võrdne, välja arvatud kahel juhul: diureetikumide võtmine oli südamepuudulikusega inimeste elulemuse suhtes kasulikum, treening aga parem südamerabanduse läbi elanud patsientidele.

Peter Coleman Stroke Associationist märkis, et treeningul on ravimite kõrval oluline mõju, mida tuleks ka enam uurida. Tema sõnul saavad inimesed regulaarse füüsilise koormuse, tasakaalustatud toitumise ja suitsetamisest loobumise abil oluliselt, isegi veerandi võrra, vähendada näiteks südamerabanduse riski.

 

 

Allikad: ERR Teadus, BBC Health

Originaaluuring: British Medical Journal

Foto: clublasanta.co.uk

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt