14. märts 2013 kell 14:23
Rootsi keskkonnapartei (Miljöpartiet) liige Pernilla Hagberg alustas peavoolumeedias diskussiooni keemiapilvede üle. Arutelu algas, kui naine nimetas ajalehes Katrineholm Kuriren ilmunud fotol nähtavaid triipe keemiapilvedeks, mitte kondensatsioonijälgedeks, nagu väitis pildiallkiri.
Hagbergi sõnul pritsitakse viirustest ja raskemetallidest koosnevaid keemiapilvi ilmastiku kontrollimiseks.
“Keemiapilved sisaldavad erinevaid kemikaalide segusid ja mõnikord isegi viiruseid. Selliseid triipe selges sinises taevas näha on väga häiriv, neid ilmub aina juurde ja lõpuks ei olegi päikest enam näha.” Hagbergi arvates püütakse keemiapilvedega kontrollida ilma ning mõjutada loodust.
Ta ei tea, kes keemiapilvede tegemise eest vastutab, kuid usub, et nendega püütakse mõjutada globaalset turgu, tööstuskaupade ja toidu hindu. “Võimalik, et seda juhitakse USA-st või Venemaalt ja see võib olla seotud sõjaväega,” ütles Hagberg. Naise sõnul tuleb kindlaks teha, kes on keemiapilvede tegemisega seotud piloodid ja tehnikud ning veenda neid tegevust lõpetama.
Rootsi peavoolumeedia reageeris Hagbergi veidi naiivsevõitu väljaütlemise peale leebe äigamisega ning Aftonbladet asus teda kohe diskrediteerima. Hagberg kommenteeris lehele, et keemiapilvede taga võivad olla CIA (USA luure keskagentuur ja NSA (USA rahvuslik julgeolekuagentuur) ning sellega võib olla seotud ka Rootsi valitsus: “Minu teada on keemiapilved Rootsi kohal valitsuse arvates tervitatavad.”
Väljaanne jätkab meteoroloogide tunnistustega, kus Anette Levin SMHI-ist (Rootsi meteoroloogia-hürdoloogia jaam) ütleb: “Ma kindlasti ei usu seda. Ma ei suuda uskuda, et keegi manipuleeriks niiviisi ilmaga.” Levin arvab, et tegu on siiski tavaliste lennuki kondensatsioonijälgedega, mille püsimajäämine õhku sõltub õhuniiskusest. “Mõnikord nad lihtsalt püsivad kauem,” usub meteoroloog.
Ka mitmed Hagbergi parteiliikmed hoiavad keemiapilvede teemal pigem suu kinni. “Keskkonnateemadel on veel teisigi asju, millega oma pead vaevata. Ei ole vaja tegeleda mingite rumalustega,” sõnas Gudrun Lindvall, kohalik erakonnajuht Katrineholmist.
Aftonbladet ei uurinud, miks need väidetavad kondensatsioonijäljed püsivad terve päeva või miks sisaldavad nende tegemise ajal õhust võetud proovid raskemetalle ja teisi mürke. Diskrediteerimine põhines vaid teiste inimeste arvamustel, kes ei suuda asja uskuda või kes ei taha “rumalustega” tegeleda.
Veebileht The Intel Hub kirjutas Hagbergi väljaütlemiste kohta nii: “On tore, et poliitik toob sellise teema avalikkuse ette ja aitab veidigi peavoolu meedias keemiapilvi krediteerida. Kahjuks on siin aga tegu poliitilise probleemiga, mis vajab mitmeid mittepoliitilisi lahendusi.”
Kas tõesti kõigest kiudpilved või midagi muud?
Keemiapilvedest on tehtud juttu juba aastaid tagasi ka näiteks Euroopa Parlamendis ja Kreeka parlamendis (link 1, link 2, link 3, link 4).
Loe keemiapilvede kohta lisaks siit.
Eesti keemiapilvede lehekülg.
Infot keemiapilve-skeptikutele leiad siit.
Allikad: Global Research, Natural News, The Analogical Youtube’i kanal, Katrineholm Kuriren, Aftonbladet
Pernilla Hagbergi võitlust keemiapilvede vastu toetatakse ka Facebookis.
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.