16. aprill 2014 kell 11:50
Lundi ülikooli tudengid on leiutanud uue lahenduse, muutmaks poodides ja restoranides maksmist kiiremaks ning mugavamaks kui panga- või krediitkaarti kasutades. Nimelt on nad loonud käeskanneri, mis võimaldab maksta käejälje abil. Praegu on uued seadmed kasutusel Lundi ülikooli linnakus 15 poes ja söögikohas, kuid noored loodavad, et nende idee hakkab ka kaugemale levima.
Tudengite loodud seade töötab biomeetrilise tuvastuse põhimõttel: Quixteriga maksmise võimaluse kasutamiseks asetab inimene oma käe aparaadile ning see skaneerib käe röntgenvõtte oma andmebaasi. Andmebaasiga liitumisel teostatakse käele kolm skaneeringut, et tagada piltide ühtivus. Seejärel seostab inimene oma käejäljega oma andmed: isikukoodi, telefoninumbri ja pangakonto, millelt soovitakse edaspidi maksta. Seejärel saadetakse telefonile sõnum Quixteri aktiveerimislingiga, mille külastamine lõpetab registreerimisprotsessi. Edaspidi saab inimene tasuda vaid ühekordse skaneeringi ning oma telefoninumbri nelja viimase numbri sisestamisega. Selline meetod lisati Quixterile, et inimesed saaksid veenduda makse suuruse õigsuses.
Quixteri loojate sõnul on nende uudse maksemeetodi eeliseks turvalisus: iga inimese käes olevate veresoonte muster on erinev ja seega välistab Quixter pettused. Samuti on selline maksemeetod hea lahendus nendele, kes kipuvad oma rahakotti või pangakaarti koju unustama.
Praegu kasutab Quixterit Lundi ülikoolilinnaku 15 poes ja söögikohas umbes 1600 inimest ja teenust saavad kasutada kõik Rootsi suuremate pankade kliendid. Quixter teenib kasumit krediitkaartidele sarnasel moel, iga tehingu pealt võetud vahendustasu eest.
Veenide skaneerimise tehnoloogia pole iseenesest midagi uut. Seda on rakendatud näiteks Jaapani pangaautomaatides, et lisada suurematele tehingutele rohkem turvalisust. Leiflandi sõnul on aga Quixter esimene selline süsteem, mida kasutatakse maksetehinguteks.
Süsteemi loojad leiavad, et kõige raskemaks sammuks Quixteri toimima panemisel oli kõigi koostööpartnerite liitmine: tudengid pidid ise ühendama veenide skaneerimise terminalid, pangad, poed ja kliendid. Ometi leiti, et äri alustamine töötab väikeses kogukonnas (nagu ülikoolilinnakus) kergemini ning nüüd loodetakse teenust hakata rakendama ka mujal.
Allikad: The Local, PCMag, TechCrunch
Foto: geek.com
Toimetas Marlen Laanep
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.