Mari Semakin: Rikkus või vaesus sõltub sellest, kuidas sa mõtled

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. detsember 2019 kell 18:09



See, kas sa oled rikas või vaene, sõltub sellest, kuidas sa mõtled. Universumis on kõike rohkem kui küll, ja tulles siia maailma, on meil sünnipärane õigus olla õnnelik, rõõmus, rikas, edukas ja terve,” õpetab Kuldne Ajastu Eesti (endine Ühtsuse Keskus) asutaja ja vanemtreener Mari Semakin. Käesolevas intervjuus räägib Mari sellest, mis on külluse teadvus ning mida on tarvis teha sisemaailmas selleks, et elada jõukalt.

 

Kui heaolu on meie sünnipärane õigus, siis miks kõik inimesed ei ole rikkad, terved, õnnelikud ja edukad?

Asi on selles, et meid juhivad alateadlikud mõttemustrid, mis kujunesid välja elu jooksul. Nende hulgas on loovad mustrid, mis tõmbavad ligi heaolu, kuid on ka destruktiivsed, mis hävitavad meie unistusi. Nad töötavad meie sees nagu arvutiviirused ning sunnivad meid tegema seda, mida me üldse ei taha.

Teadlikult me võime mõelda: “Ma tahan olla rikas!”, ent see ei tööta väga lihtsal põhjusel – on teada, et alateadlik mõte on teadlikust 2 miljonit korda kiirem. Enne, kui teadlik mõte jõuab soovide täitmise välja, on alateadlik mõte jõudnud sinna 2 miljonit korda kiiremini ja hakkas juba täituma.

Ma toon näite: kui sa tunned end ebamugavalt, mõeldes rahale – näiteks mõtled hirmuga tasumata arvete peale või endale poest toitu valides, valid kogu aeg odavamat, mitte seda, mida sa tegelikult soovid, vaid seda, mida “saad endale lubada” (sõltumata sellest, kas raha arvel on või mitte), siis see tekitab vaesuse mustrit või süvendab seda.

Kõik sai tõenäoliselt alguse lapsepõlvest, kui mingil põhjusel ei olnud piisavalt raha. Minu kodus öeldi: “Lapse tahtmine on kase ladvas”. Ja sellest võib saada alateadlik muster. Sellised erinevaid mustreid on väga palju ning suur hulk neist, võib öelda, on “üldlevinud mustrid”.

Kui sa igapäevaselt sooritades oste, tehes kulutusi, koged negatiivseid emotsioone, siis see vaid süvendab vaesuse mustrit. Kui sa tunned kehvasti mõeldes sellele, et sul on tarvis uut kleiti või lapsele saapaid, siis see muutub laastavaks harjumuseks. Tilk samasse ämbrisse on puuduse teemal rääkimine. Arutamine sel teemal, kui vähe on raha, kui vähe makstakse palka, kui raske on saatus või kuidas kellelgi veab elus rohkem. Kadedus on samuti negatiivne emotsioon, mis vaid suurendab vaesust.

On veel palju mõttemustreid tööandjate suhtes. Kui sinul on veendumus, et “tööga rikkaks ei saa” või “kõik tööandjad on ärakasutajad, ekspluateerijad”, siis tõenäoliselt puutud sa elus olukordadega, mil sinu tööd ei väärtustata, makstakse liiga vähe või ei maksta üldse. Kõik oleneb sellest, kuidas sa mõtled.

 

Täiesti nõus. Töötasin ise ühes ja samas hoones kollektiivis, kus pooled said iga kuu õigel kuupäeval palka ning teine allüksus ei saanud palka pool aastat.

Sa leiadki ainult sellise tööandja ja satud sellisesse kollektiivi, mis vastab sinu alateadlikele veendumustele. Kuldne Ajastu Eesti keskuses käib üks inimene, kes teadlikult töötas sellise mustri kallal ning lõpuks oli ta ainuke inimene firmas, kellele õigeaegselt palka maksti.

 

Mida tuleks selliste alateadlike mustritega peale hakata?

Tihtipeale oleme harjunud sellega, et tuleb tugineda “faktidele”. “Kui mul ikka on kodus vaesus, siis ma pean tunnistama endale, et ma olen vaene.” Kui sa aga hakkad nägema oma igapäevaelus seda, et sul on olemas korter, kasvõi väike korter, sul on seljas riided, võib-olla mitte kõige uuemad või moodsamad, aga sul ei ole külm. Sul on raha, jah, võib-olla mitte palju, aga sul on. Sa saad osta leiba, saad lastele toitu lauale.

Asi on selles, et kui sa ainult mõtled sellele kui vaene sa oled, siis sa vaid süvendad vaesust. Kui sa suunad oma tähelepanu sellele, mis sul on ja tunned, et sul ikkagi miskit on, siis see on samm jõukuse teadvuse suunas. Me harjumuspäraselt näeme seda, mida meil ei ole, ning nimetame seda “faktiks”. Kui natukenegi fookust suunata, siis läheb ka emotsioon paremaks ning tekib uus teadvuse seisund, milles on juba puuduse asemel tükike küllust.

 

Kas tegemist on positiivse mõtlemisega?

Ei, see ei ole positiivne mõtlemine. See on oma tähelepanu suunamine sellele, mis on, mitte puudujäägile. Selleks, et ellu tuleks küllus, tuleb hakata nägema olemasolevat. Teist teed ei ole. Kui keskendud puudusele, siis see tekitab puudust juurde. Kui keskendud sellele, mis sul juba on, siis see tõmbab ligi veelgi rohkem.

Ning selle eest, mis on olemas, tuleb tunda tänu – tänutunne on võti, mis tõstab sinu teadvuse taset. Kui teadvuse tase on kõrgem, siis tahes-tahtmata hakkab ellu voolama rohkem heaolu ja küllust.

 

Kui ma ikka olen harjunud nägema vaid seda, mida mul ei ole, siis võib olla raske oma tähelepanu mujale suunata. Tekib sisemine vastupanu ja mõtted: “Keda sa lollitad? Vaata tõepoolest faktidele otsa.”

Tõesti on tavaseisundis, milles inimesed elavad, keeruline märgata oma alateadlikke mõtteid ja oma fookust suunata, kuid mitte võimatu. Selleks on tarvis võtta vastutus oma elu eest enda kätesse ning hakata harrastama teadlikku eluviisi.

Ma soovin veel öelda seda, et üleüldse selleks, et raha ja külluse teema juurde tulla, on tarvis tervendada suhted oma isaga. On tarvis muuta neid suhteid tõelisteks ning vabadeks, olenemata sellest, kas isa kasvatas või mitte. Suhete tervendamise tulemusel muutuvad sinu vibratsioonid ning see annab võimaluse küllusel sinu ellu tulla.

 

Korraldate taas  9. detsembril Tallinnas toimuv kursus “Õnne teekond”. Mida see endast kujutab?

Hetkel on võimalik vibratsioonide tõstmiseks kasutada kiirteed ning see kiirtee on kursus “Õnne teekond”. Sellel kursusel aidatakse vabaneda nendest “üldlevinud mõttemustritest”, antakse võimalus neid alateadlikke mõtteid kogeda ning selle tulemusel tulebki ellu küllus, mis ei ole kõigest raha, vaid ka head suhted, tervis, arukus, edu ja palju muud.

 

Uuri lisaks: “Õnne teekond

Foto: artphoto

 

Küsitles Carolina Daineka



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt