Eriaruanne: meedia hirmutamine, teaduse mahavaikimine ja 5G paigaldamine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. detsember 2019 kell 10:12



Kas oled juhtunud lugema mõnd teadustööd elektromagnetväljade tervisemõjust? Veel mitte? Või isegi kui oled, siis igal juhul soovitame kasutada võimalust – kui inglise keel arusaadav on – ja võtta ette see suurepärane kokkuvõttev kogumik elektromagnetväljade tervisemõjude kohta avaldatud üle 100st eelretsenseeritud teadusartiklist jm väljaandest: “SPECIAL REPORT: Press Intimidation, Science Suppression and the 5G Rollout” (pdf, 139 lk) (“ERIARUANNE: meedia hirmutamine, teaduse mahavaikimine ja 5G paigaldamine”). Eestikeelse kokkuvõtte raportist tegi Kiirgusinfo.ee.

Selles väljaandes kasutatud eelretsenseeritud teadusartiklid koos rohkem kui 3000 viitega on vabalt allalaaditavad ja leitavad kokkupakituna (zip-kaustas) siin: https://drive.google.com/uc?id=1KOF9RYOx4TcoaMaVWkfT2qo0hv2NqdL-&export=download

 

Kogumikust leiad vastused näiteks järgmistele küsimustele:

  • kas mobiiltelefoniga rääkimine põhjustab ajuvähki?
  • mida näitavad pikaajalised uuringud rottidega mobiilikiirguse mõju kohta?
  • millised on 8 eri tüüpi kahjustusi, mida põhjustavad elektromagnetväljad, ja mis on neid põhjustav mehhanism?
  • millised on mobiilisaatjate bioloogilised mõjud?
  • kuidas mõjub mobiilikiirgus spermale ning üldse reproduktiivsüsteemile ja viljakusele?
  • kuidas mõjutab mikrolainekiirgus kognitiivseid võimeid?
  • kuidas mõjub mikrolainekiirgus ajule ja mälule?
  • kas südame-veresoonkonnahaiguste üks põhjuseid on samuti kiirgus?
  • miks lastes neeldub rohkem mikrolainekiirgust kui täiskasvanuis ja mis on selle tagajärjed?
  • kas magnetväli võib mõjutada raseduse katkemist?
  • kas nutitelefoni ekraanidelt kiirgav valgus ja selfide tegemine põhjustavad enneaegset vananemist ja kortsude teket?
  • kas wifi ja mobiilikiirgus muudavad bakterid (nt Listeria Monocytogenes ja Escherichia Coli) antibiootikumidele resistentseks?
  • milline roll on seoses kiirgusega foolhappel ja boswellia sacral?
  • kellele on 5G mõeldud, mis on selle eesmärk?
  • miks nõuavad teadlased 5G paigaldamise peatamist nii Maa peal kui ka kosmoses ning väidavad, et 5G paigaldamine on inimkonna ja keskkonnaga läbiviidav katse, mis rahvusvahelise õiguse järgi on kuritegu?
  • millised võivad olla 5G mõjud tervisele ja keskkonnale?
  • mida arvata WHOst ja teistest seda valdkonda reguleerivatest asutustest ja miks väited selle kiirguse ohutuse kohta ei sobitu olemasoleva teadusega?

Ja veel palju-palju muud…

 

Pildimaterjali

Mobiilsidetehnika areng – uuringute tegemise ja standardite väljatöötamise aeg ning turustamine
Aktiivsete seadmete ühenduste koguarv üle maailma miljardites ning selles asjade interneti seadmete (punasega, s.o kõik ühendatud tarbija- ja B2B seadmed) ja muude seadmete (valgega, sh mobiilid, tahvelarvutid, lauaarvutid, sülearvutid ja lauatelefonid) osakaal.
Raadiosagedusliku kiirguse allikad ja nende mõju ajule, suguelunditele ja kahjulikud tagajärjed: spermarakkude arvu, liikuvuse ja elulisuse vähenemine, sperma morfoloogia halvenemine, antioksüdantide vähenemine
Mitmesuguste allikate (mobiiltelefon, mikrolaineahi, wifi, sülearvuti) tekitatavate raadiosageduslike elektromagnetväljade genotoksiline mõju. Väljapakutud mehhanism seisneb oksüdatiivses stressis, mis suurendab DNA kahjustust, mikronukleiidide moodustumist ja vähi arengut. Seda on seostatud spermatosoidide kahjustumisega, mis toob kaasa rakusurma ja vähi arengu.
Mobiiltelefoni antenni asukoha muutumine koos mobiiltelefonide uute generatsioonidega ja lähenemine kilpnäärmele – sellega on seostatud viimastel aastatel täheldatud kilpnäärmehaiguste ja -vähi sagenemist.
Üks väljapakutud mehhanism eriti madala sagedustega elektromagnetväljade mõju kohta munanditele seoses rakusurma protsessiga.
Uuringu tulemused näitavad, et pikaajalisel kokkupuutel elektromagnetkiirgusega, mida tekitavad juhtmevabad seadmed, on kahjulik mõju vere antioksüdatsioonipotentsiaalile. Seetõttu soovitatakse selleks, et kaitsta inimesi wifi-signaalide kahjulike mõjude eest, piirata selliste seadmete kasutamist kodustes ja tööalastes tegevustes, kui võimalik.
Kudede temperatuur enne mobiili kasutamist ja pärast 15-minutilist kasutamist.
Kas raadiosageduslike väljade tervisemõju uuringute tulemusi mõjutab rahastus?
Tööstusega mitteseotud uuringutest 70% näitavad kahjulikku mõju ja 30% uuringutes mõju ei leitud.
Tööstusega seotud uuringutest näitavad kahjulikku mõju 32% ja 68% uuringutes mõju ei leitud.

5G infrastruktuur, rakendused, linnapilt…

5G-ühendusega nutilinn toob kaasa suure kokkuhoiu nii kodumajapidamistele (väiksemad kommunaalkulude arved ja söögikulu), arstidele (videokonsultatsioonid ja reaalajas tervisejälgimine) ja linnadele (nutivalgustus, nutikas prügivedu, parem hoolitsus linnaelanike eest).
Telefoniputkade asemel on wifi ja infokioskid. Nutikad valgusfoorid toimivad vastavalt reaalsetele liiklustingimustele. Nutikad tänavalambid jälgivad, millal on valgustada vaja. Iseliikuv transport sõidutb inimesi eelmääratud marsruudil.
Euroopa Liidu visioon 5G nutilinnast: nutivõrgud, nutimajad, nutiautod, nutimeelelahutus ja nutitervis on igapäevaelu lahutamatud osad ning lugematute saatjatega ja jälgimissüsteemiga tagatakse inimeste turvalisus, veekvaliteet, liikluse sujumine, autode omavaheline suhtlus ja parkimine.
Aastaks 2020 on eeldatavalt kasutusel 50 miljardit nutiseadet. 5G toetab asjade interneti massiivset kasvu ja võimaldab seadmetel omavahel suhelda.
Kasutades kiireid juhtmevabu ühendusi pilve-ja andmeteenusteks ning ühenduseks teiste seadmetega loob 5G palju uusi võimalusi, kasutajakogemusi ja annab võimaluse kasutada sisseehitatud intelligentse liikluse marsruutimisega isesõitvaid autosid, täiustatud linnataristuid, intelligentseid masinaid ja sensoreid, laiendatud reaalsust ja enamgi veel.
5G peab olema paindlik ja skaleeritav ja hõlmab uusi võrke, mis kasutavad mitmesuguseid raadiosidele juurdepääsu tehnoloogiaid, nagu mobiiltelefonid, wifi, sentimeeter- ja millimeeterlained.

5G liikluses näeb välja niiviisi:

Kõik autod on ühenduses saatjatega ning omavahel.

Nüüd sa tead… ja edasi?


 

Allikas: Kiirgusinfo

Kõik dokumendis kasutatud teadustööd ja üle 3000 viite on kättesaadavad siin (pakitud zip-kaust, 60 MB):
https://drive.google.com/uc?id=1KOF9RYOx4TcoaMaVWkfT2qo0hv2NqdL-&export=download

Dokument (inglise keeles, pdf, 139 lk): https://www.kiirgusinfo.ee/wp-content/uploads/2019/12/SPECIAL_REPORT_Press_Intimidation_Scienc.pdf

 

Toimetas Liis Ellert / Kiirgusinfo.ee

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt