22. jaanuar 2020 kell 10:55
Leedu seim tegi alternatiivmeditsiini seaduslikuks, tänu millele on nüüd võimalik seada kvaliteedistandardid seni reguleerimata olnud valdkonnas, olgugi, et kriitikute sõnul innustab see ebateaduslikke praktikaid, vahendab Leedu rahvusringhääling LRT.
Läinud nädalal tuli parlamendil teisele hääletusele esimesel korral ebapiisavate häälte tõttu poolikuks jäänud küsimusele seaduses osas, mis puudutab alternatiivmeditsiini.
Muutused on planeeritud jõustuma alates 2021. aastast, seaduse jõustumiseks on veel vaja ka presidendi allkirja.
Leedu Terviseamet märkis, et alternatiivmeditsiini valdkond on seni olnud reguleerimata ning seda on ära kasutanud mõned ravijad, kelle valeravi peale ei ole patsiendil võimalust kaebust esitada.
Kriitikud ütlevad, et seim teeb seaduslikuks sellised meditsiinipraktikad, millel puudub teaduslik alus.
Seaduse järgi saab täiendaval – ja alternatiivmeditsiinil olema kohustus oma tegevust litsentsiga seadustada ning panna paika, kas tegemist on rekreatsiooni- naturaalse või populaarmeditsiiniga. Nendes valdkondades teenuseid pakkuvad spetsialistid peavad vastavalt oma tegevusvaldkonnale omama ka vastavat väljaõpet, olgu selleks meditsiin, rehabilitatsioon, farmaatsia jne.
Uus seadus defineerib neid tervishoiu praktikaid, mis jäävad väljapoole traditsioonilist meditsiini ja seab neile kvaliteedistandardid ning ohutusnõuded. Selliste praktikate sekka kuuluvad näiteks delfiini,- koera- või kaaniteraapia.
Allikad: LRT, Baltic Times
Toimetas Janne Ark
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.