11. juuni 2020 kell 12:37
Selle mõttekäigu eesmärk ei ole analüüsida süsteemi järjekordset psühholoogilist operatsiooni, mis seekord on suutnud nagu hiireklõpsuga panna kinni n-ö koroona-akna ning ajanud inimesed tänavatele ja sõna võtma rassismiküsimustes. Miks on ühest inimesest saanud järsku sangar (kuigi nt 2018. aastal tulistas USA politsei surnuks enam kui 1000 inimest) ning mille peale on meeleavaldajad tegelikult pahased; kes on selle taga, et rahutuspiirkondadesse toimetatakse konteineritega telliskive ja milleks seda tehakse, on teemad, millel võib-olla peatun lähitulevikus.
Kuid hetkel soovin ma tähelepanu juhtida asjaolule, et üle maailma toimuvad rahutused peaksid ju tõestama, et koroonaviirus kui pandeemia oli ja on täielik pettus! Kas need tuhanded mässavad inimesed ei peaks mitte tapjaviiruse kätte kokku kukkuma?
Kuuldavasti toimuvad rahutused ka liiga agressiivse politsei tegevuse vastu ning samuti olen kuulnud, et mässajad on ka süsteemi peale pahased. Aga kui me endaga ausad oleme, siis kuu aega tagasi olid need samad mässajad ju need inimesed, kes aitasid süsteemil seda koroonanonsenssi kõigile peale suruda, postitades oma jaburaid #stayhome hashtag´e ning helistasid politseisse, kui nägid lapsi väljakutel mängimas. Nüüd on need samad inimesed järsku süsteemi peale pahased?
Tuleb tõdeda, et massidega manipuleerimine tuleb süsteemil imehästi välja ja kuigi ma ei poolda mitte mingisugust vägivalda ega pea ühte nahavärvi ülemaks teisest, siis ma pean tunnistama, et mind ikkagi paneb see kõik muigama. Need tüübid, kes nüüd järsku väga pahased on ja meelt avaldavad rassismiküsimuste teemadel, need samad tüübid istusid kuu aega tagasi vabatahtlikult kodus ja halvustasid neid, kes koroonapettusega kaasa ei läinud.
Oluline on tõdeda, et need, kes täna mässavad, ei ole enamasti need samad inimesed, kes kuu aega tagasi meelt avaldasid ülemaailmse lockdown´i osas. Koroonapiirangute vastu protestijaid nimetasid tegelased nagu Hillary Clinton ja massimeedia kodumaisteks terroristideks, aga tänaseid meeleavaldajaid näitab süsteem heas valguses, sh tarnitakse neile ka telliskive, et ikka korralikult laamendada saaks.
Ehk siis… kas George Floydi juhtum tõestab, et koroonaviirus oli pettus?
Hando Tõnumaa
Foto: opinion.al
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.