30. august 2020 kell 16:01
Koroonapiirangutest väsinud britid kogunesid 29. augustil Londoni kesklinnas, et protesteerida Covid-19 meetmete ning meedias domineeriva “teise laine” vastu. Meeleavaldus, mille eesmärk oli seista tõe ja inimvabaduste eest, nimetati kiirelt “vandenõuteoreetikute” kokkutulekuks, sest osalejad kritiseerisid nii piiranguid, sotsiaalset distantseerumist kui ka maskide kandmist.
https://www.youtube.com/watch?v=ZTVmlCPNXaE&feature=youtu.be
Üks kohal viibinud naine ütles ajalehele The Guardian, et valitsuse reaktsioonid haiguspuhangule olid täiesti ebaproportsionaalsed. “Inimeste vabadused on ära võetud ja see läheb ainult hullemaks ja hullemaks”.
Protestijate plakatitel olid loosungid nagu “Ei uuele normaalsusele” ja “Covid-1984.” Mõned neist avaldasid arvamust, et koroonapandeemia on täielikult fabritseeritud. Niinimetatud koroonaeitajatele põhiliselt meedia keskendubki – see on hea võimalus meeleavaldust pisendada, nimetades osalejaid “vaktsineerimisvastasteks” ning “vandenõuhulludeks.” Sageli kutsutakse neid lausa “paremäärmuslasteks”, millel ei ole selgesti mõistetavat tähendust.
Brittidele tuli kaasa elama ka tuntud kirjanik David Icke, kes nimetas meeleavaldust “kainelt mõtlevalt saareks keset hullumeelset maailma” ning ütles hõiskavale rahvahulgale, et “kui laseme psühhopaatidel jätkuvalt meie elu dikteerida, ei saa see hästi lõppeda.” Ta rõhutas, et globalistlikke fašiste on vähe, kuid inimesi on palju. “Kui peame meeles, kellel on võim, võib see lõppeda dramaatiliselt lühikese ajaga. Võim on meie käes.”
Huvitav on vastuolu, et tavameedia naeruvääristab ja kritiseerib meeleavaldust hügieenireeglite rikkumise eest, kuid “Black Lives Matter” ja Valgevene protestide kohta on seda tüüpi muresid märgatavalt vähem. Kas kõrgema hüvangu nimel on koroonareeglite eiramine õigustatud? Kes otsustab, millal on see taunitav, millal mitte? Üks Twitteri kommentaar põhjendab: “BLM-i meeleavaldajad ei protestinud elupäästvate vaktsiinide ega maskide kandmise vastu.”
Tõepoolest näib, et ametlikku narratiivi toetavad (või vähemalt mittesegavad) meeleavaldused on OK, aga teised mitte. Kui seaduse silmis on maskide kandmine kohustuslik, ei ole inimeste vastuhakk heaks kiidetud, olenemata Suurbritannia peaarsti asetäitja tunnistusest, et tõendid maskide efektiivsuse kohta ei ole veenvad.
Allikad: RT, Irish Post, InfoWars, YouTube
Foto: thesun.co.uk
Toimetas Madis Mark
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.