22. september 2020 kell 11:32
Saksamaa väljaanne JouWatch kirjutab, et maskide hullus sobib ideaalselt alateadlikuks testimiseks ja seiretarkvara hiilivaks kasutuselevõtuks, mis enne pandeemiat poleks andmekaitseseaduse kohaselt kunagi mõeldav olnud. Uut tüüpi tuvastustarkvara peaks hakkama tuvastama “maskidest keeldujaid”. See on esimene samm Euroopas näotuvastuse poole avalikus ruumis – ja võib-olla ka tulevase sotsiaalkrediidi süsteemi suunas, millega Hiina kodanikke juba põhjalikult kontrollitakse ja taltsutatakse.
Igaüks, kes vaatab üha katastroofilisemat arengut Saksamaal, kus tapjaviirus ei oma enam märkimisväärset terviseriski (ja pole seda kunagi omanudki), kuid kus hüsteeriline totalitaarsete eeskirjade järgimine, alates kohustuslikest maskidest kuni andmete kogumiseni, on riik tegemas proovisõitu täieliku järelevalve suunas, mida pole Saksamaa ajaloos pikka aega olnud.
Kuna kõik pole nõus oma suud ja nina küsitava “kaitsega” katma, tegelevad mitmed ettevõtted praegu valitsuste nimel tarkvara arendamisega, mis tunneb maskidest keeldujaid automaatselt ära. Selle digitaalse tehisintellektipõhise rakenduse müügiturg on tohutu – alates koroonapandeemia algusest on avalikes ruumides maskivajadus kehtinud erinevates maailma riikides vastavalt kohaliku propaganda efektiivsusele. Lisaks sellele, et maske propageerivad kohalikud viroloogid (näiteks Christian Drosten, kes eelmisel nädalal tegi ettepaneku sakslastel maske kanda vähemasti “kuni 2021. aasta lõpuni”, kuigi järgmisel päeval seadis ta aga maskide kasulikkuse kahtluse alla), luuakse riigis ka tõelist seiretaristut.
Digitaalne totalitarism silmapiiril
Nagu kirjutab “Redaktionsnetzwerk Deutschland” (RND), on praegune näotuvastustarkvara programmeeritud näo omaduste esiletoomiseks, kasutades selliseid pidepunkte nagu silmad, suu ja nina. Eesmärk on võimaldada isikuid tuvastada. Vastavate algoritmide muutmisega tuleks kasutada valvekaamerate videomaterjali, et hõlbustada maskidest keeldujate äratundmist.
RND sõnul võib tarkvara “aidata valitsustel ja ametivõimudel praegust olukorda hinnata”. Juba praegu olevat kasutusel osa Hollandi ja USA arendajate tarkvarast, mis suudab keeldujaid reaalajas “mõnitada”. See on ainult aja küsimus, kui selle tarkvara üleriigilisele kasutusele võtmisele praegu vastu seisvaid “andmekaitsealaseid ebakindlusi enam pole“ – nagu teada, siis nakkukaitseseaduse nimel on inimeste põhiõigused juba mitu kuud tagaplaanile jäänud.
Allikas: JouWatch
Toimetas Hando Tõnumaa
Märguanded
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.