1. september 2021 kell 12:28
2. septembril kell 15.00 – 19.00 arutlevad teadlased ja ühiskonnategelased Fotografiskas minikonverentsil koroonaviiruse pandeemiast ja sellega kaasnenud ühiskondade sulgemisest. Kuna kohapeale lubatakse vaid 50 inimest, on teistel võimalik ettekannetest ja debatiidest osa saada veebi vahendusel.
Konverents “Pandeemia õppetunnid: kas ühiskondade sulgemine on aidanud meil viirusega võidelda?”on jagatud kolme ossa, kus iga teemapüstituse järel toimub pooletunnine arutelu. Konverentsi peaesinejaks on kolm rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud spetsialisti.
Sunetra Gupta on Oxfordi ülikooli teoreetilise viroloogia professor. Ta on uurinud patogeenide populatsioonistruktuuride arengut, mis on pannud aluse universaalse gripivaktsiini loomisprotsessile, samuti on ta tegelenud ka malaaria ja COVID-19 nakkusdünaamika uurimisega. Tema töö on näide sellest, kuidas matemaatiline nakkushaiguste dünaamika modelleerimine on viinud arenguteni vaktsiinide valmistamises.
Nick Hudson on rahvusvahelise finantskogemusega aktuaar (kindlsutusmatemaatika asjatundja) ning sage kõneisik ettevõtete ja investeeringute juhtimise ning teadmisteooria alal. Tema huvi mitmete sotsiaalse õigluse teemade vastu, sealhulgas identiteedipoliitika ja kodanikuõiguste ümber viisid ta asutama organisatsiooni PANDA (Pandemics ~ Data & Analytics). See organisatsioon on kriitiline nende kavade suhtes, mida on seni COVID-19 pandeemia osas ühiskondades rakendatud.
Paul Dolan on London School of Economicsi käitumisteaduste professor, kes konverentsil avab oma mõtteid praeguste pandeemiaga võitlemise meetodite kohta – ta ei ole sugugi kindel, kas need mitte hullemad pole, kui haigus ise. Oma uurimistöös on ta keskendunud õnne mõõtmisele ja käitumise muutmisele läbi kontekstide muutmise, milles inimesed oma valikuid teevad. Dolan on teinud koostööd poliitikakujundajate ja erafirmadega ning pühendunud käitumisteaduste populariseerimisele.
Nendega diskuteerivad Tartu Ülikooli viroloogiaprofessor Irja Lutsar, ettevõtja, investor ja Insly asutaja Risto Rossar ning vandeadvokaat ja endine õiguskantsler Allar Jõks. Diskussioone juhivad tervishoiu ekspert Jaanus Pikani ja Nasdaq Tallinna börsi juhatuse esimees Kaarel Ots.
Konverentsiga taotlevad selle korraldajad professionaalset teadupõhist dialoogi. Ürituse lühifirmaat võimaldab kiiresti saada värskeid andmeid ja liituda aruka aruteluga COVID-19′ ja ette võetud meetmete teemal.
Muuhulgas proovitakse leida vastuseid sellele, mida on endaga kaasa toonud ühiskondade sulgemine, kuidas see on seotud inimeste põhiõigustega ja milline on sellise praktika mõju viiruse leviku kontrolli all hoidmisele.
Korraldajate sõnul on ülekande konverentsist on lubanud teha nii ERR, Postimees kui Delfi, seega on kõigil soovijail võimalik konverentsist osa saada.
Lisainfo: konverentsi Facebook
Foto: Fotografiska Tallinn FB
Toimetas Mariann Joonas
Märguanded
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.