25. november 2015 kell 10:49
Enesearenguportaal Alkeemia tähistab oma 4. sünnipäeva ja kutsub kõiki sel puhul täna, 25. novembril kell 18 Tallinnasse Hobuveskisse (Lai 47), kus pakutakse glögi ning iidsetest ja moodsatest alkeemikutest kõneleb jutuvestja Erki Kaikkonen. Kell 19 algab Alkeemia Akadeemia vestlusring teemal “Terviklik tervishoid: maailmavaadete koostöö”, kus esinevad arstid Rene Bürkland, Adik Levin ja Evelin Ilves ning psühholoog Helena Väljaste ning mida salvestab ka Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!”. Seejärel võlub Silver Sepp oma fantaasiapillidest imelisi helisid ja nauditakse teed, torti ja mõnusat seltskonda.
“Alkeemia on teadus ja kunst üheskoos – meie jaoks tähendab tänapäeva moodne alkeemia enesearengu võtmes elamise teadust ja muutmise kunsti. Pakume lugejatele teavet erinevate viiside ja võimaluste kohta, kuidas oma sisemaailma ja end ümbritsevat keskkonda paremini tundma õppida ning arendada, et elus oleks rohkem rahu, heaolu, õnne, rõõmu ja teadlikkust,” sõnab Alkeemia peatoimetaja Ingrid Peek ja lisab: “Sünnipäevasündmusel võtame vaatluse alla tervikliku tervishoiu ning arutame koos asjatundjatega, kuidas ühendada moodne ja iidne tervisetarkus inimese parema heaolu hüvanguks.”
“Meie riigis on olemas jõud, kes arvavad, et alternatiivset meditsiini pole üldse vaja. Aga oleks väga hea, kui Eesti riik suudaks luua sellise süsteemi, kus tõednduspõhine meditsiin (mida finantseerib haigekassa) ja alternatiivmeditsiin töötaks koos heas koosluses, üks aitaks teist. Nad tegeleks koos patsiendi aitamisega, näiteks seal, kus tõenduspõhine meditsiin ei saa hakkama, tuleks appi alternatiivmeditsiin,” arvab seeniorarst Adik Levin oma hiljutises videoloengus. (lingi aktiivseks palun https://alkeemia.delfi.ee/tervis/tervisemured/videoloeng-doktor-adik-levin-meie-riigis-on-olemas-joud-kes-arvavad-et-alternatiivset-meditsiini-pole-uldse-vaja?id=73014243)
Alkeemia Akadeemia vestlusringis “Terviklik tervishoid: maailmavaadete koostöö” osalejad
Hiina meditsiini arst Rene Bürkland on neli aastat õppinud Nanjingija Beijingi Hiina meditsiini ülikoolis hiina keelt, akupunktuuri, taimeravi, qigong’i ja tuinamassaaži. Eestis on ta lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üldarstina ning Tallinna Ülikooli psühholoogina. Hiinas pikalt elanud ja töötanud tohter jõudis Eestisse tagasi 2009. aastal ning asus ravimise ja loengute pidamise kõrval rajama Hiina meditsiini keskust. Mullu ilmus talt raamat “Tervise alkeemia“.
Seeniorarst doktor Adik Levini meditsiiniresümees on pediaatriaõpingud Leningradis, seitsme aastane praktika ja teadustöö Kasahstanis, 80ndate algul tegi ta Tallinna Lastehaigla vastsündinute osakonna juhina revolutsiooni lubades esimese haiglana maailmas emadel jääda haiglaravi vajavate vastsündinute juurde. Enam kui poole sajandi pikkuse arstikogemusega, oma julgete väljaütlemiste poolest hinnatud ja pikalt toitumisspetsialistina tegutsenud dr Levin kutsub inimesi üles sügavamalt järele mõtlema, mis on tervis, milline on tervislik toit ja kuidas tervislikult elada. Talt on ilmunud kaks raamatut: “Dr Levini tervisenõuanded” ja tänavu “Dr Levini toitumistarkused”.
Helena Väljaste omandas cum laude psühholoogia magistrikraadi Tallinna Ülikoolis spetsialiseerumisega nõustamisele. Aastate vältel on ta end täiendkoolitanud erinevate psühhoteraapiate ja nõustamistehnikate alal (ärksameelsusteraapia, motiveeriv intervjueerimine, kognitiiv-käitumisteraapia, sisemine ökoloogia, rännakuteraapia jt). Erialaste teadmiste kõrval toetavad tema arengut praktilised õpetused ärksameelsusest (mindfulness), joogalikust teadliku muutuse kunstist ja iidsest krija jooga traditsioonist. Ta on ka üks koolides arendatava Vaikuseminutite eestvedaja.
Evelin Ilves lõpetas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi eriala 1993. aastal ja taastas arstilitsentsi projekti “Arstid tagasi tervishoidu” raames 2013. aastal. Viimased kümme aastat on ta pühendunud inimeste tervislikule elustiilile, toitumisele ja liikumisele innustamisele. Aastal 2010 valis Eesti Tervisedenduse Ühing Evelin Ilvese Aasta tervisesõbraks. 2013. aastal nimetas Maailma Terviseorganisatsiooni Euroopa komitee ta oma eestkõnelejaks mittenakkushaiguste ehk elustiilist tingitud haiguste ja nende vältmise alal.
Neli aastat Alkeemiat
Alkeemia tähistab tänavu novembris neljandat tegutsemisaastat. Portaal laiendab oma lugudega peavoolu poolt pakutavat ning käsitleb teemasid alternatiivsema nurga alt. Lugejani jõuavad sellised valdkonnad nagu eneseareng, õnn ja meelerahu, vaimsus, tervis ja taimetarkused, loodus ja keskkond, suhted ja armastus, müstika ja esoteerika, teadus ja ulme ning läbi Raadio 2 populaarse saate sektsiooni “Hallo, Kosmos!” ka põnevad sise- ja väliskosmilised teemad.
“Alkeemia ei ole oma olemuselt ainult müstika, alkeemia on midagi, millega puutume kokku iga päev – iga muutumine, areng, liikumine on omamoodi alkeemiline protsess. Mõistes sügavamalt enese sees toimuvat ja hoolides ning hoolitsedes ka välise ja keskkonna eest, on võimalik luua iga mõtte, otsuse ja teoga täisväärtuslkumat elu nii iseendale kui kogu planeedile,” lisab Alkeemia toimetaja Kaia-Kaire Hunt.
Aeg-ajalt väljub Alkeemia küberruumist ning pakub sündmustesarjaga Alkeemia Akadeemia eluülikooli täiendõpet, kus vestlusringides osalevad kõnelejad ja nende poolt käsitletavad teemad pakuvad elukogemust ja läbitunnetatud teadmisi. Alkeemia Akadeemiates on oma teadmisi jaganud näiteks Igor Volke, Andres Juur, Einar Laigna, Tiina Tiitus, Thule Lee, Adik Levin, Rene Bürkland, Mari Metsallik, Jaan Tätte, Lea Dali Lion, väliskülalistena Ameerikast Eben Alexander ja Brandon Bays ning paljud teised.
Uuri lisa https://alkeemia.ee/akadeemia ja jaga sündmust sõpradega facebookis.
Piiratud kogus pileteid hinnaga 15.- on müügil kauplustes Muusa (Tõnismägi 2 ja Telliskivi 60) ja pool tundi enne algust kohapeal Hobuveskis (Lai 47)
Toimetas Ingrid Peek
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.