14. juuli 2020 kell 19:12
“Me ei lõpeta mängimist, sest jääme vanaks, vaid me jääme vanaks siis kui lõpetame mängimise!”
Miks tundub mõni inimene vana juba kolmekümneselt, teine aga kepsleb veel seitsmekümneselt ringi ja tunneb end täies elujõus? Selle taga on paar olulist küsimust! Kas sa proovid pidevalt uusi asju? Kas sa õpid juurde ja julged eksida? Kas sa laulad, tantsid ja liigutad end regulaarselt? Kas sa võtad elu väga tõsiselt või hoopis mänguna? Ja kas sa julged endiselt oma mugavustsoonist välja astuda?
31. juulist – 2. augustini toimub juba kuuendat aastat Lastelaager täiskasvanutele, mis juhatab üle neljakümne täiskasvanu tagasi lapsepõlve, kus saab jälle mängida, laulda, tantsida ja äratada endas uudishimu kõige vastu. Suvelaagri peakorraldaja ja väelaulik Tom Valsberg väidab, et kõik osalejad saavad kolme päevaga vähemalt kolm aastat nooremaks.
Lapsena me unistasime kõik sellest, et ükskord olla suured ja teha kõiki tähtsaid asju. Me isegi imiteerisime töö tegemist ja tahtsime kangesti olla nende suurte inimeste moodi! Nüüd suured olles igatseme me tihtipeale hoopis tagasi seda lapsepõlve rõõmu ja voolavust. Kõik on paratamatult muutunud liiga tõsiseks ja liiga tähtsaks. Populaarseks on saanud ülemõtlemine ja ületähtsustamine, mis toob kaasa stressi, ärevuse ja vahel isegi masenduse. Tihtipeale lõpetavad inimesed isegi ravitsejate, tervendajate ja psühholoogide juures, kes meilt ikka ja jälle küsivad: “Millal sa oma sisemist last rõõmustasid? Mida sinu sisemine laps vajab? Mida sa tegelikult sooviksid teha? Millal sa viimati mängisid, laulsid, tantsisid?”
Kui minna mõne põlisrahva juurde Aafrikas või Lõuna-Ameerikas ja küsida: “Kas teie külas leidub inimest, kes ei laula, tantsi ega mängi trummi?”, siis jäävad hõimlased nõutuks. Sellist inimest ei eksisteeri, sest tantsimine, laulmine ja mängimine just need loomulikud tegevused, mis hoiavad hinge noorena ja keha aktiivsena!
Lääneühiskonnas on aga inimesed tihtipeale eraldunud, stressis ja valivad peamiselt meelelahutuse, kus nad toolil kontsertsaalis ja plaksutavad siis kui neile meeldib ja mühatavad siis kui ei meeldi. Heal juhul mõned käivad jõusallis keha virgutamas, aga ka see pole ühistegevus, mis tekitab ühtsustunnet ja rõõmu koos tegemisest. Üldiselt on nii, et mida vanemaks inimene jääb, seda vähem ta midagi teeb, aga tegelikult peaks olema vastupidi. Mida vanem sa oled, seda olulisem on hoida oma keha ja vaim värske läbi rõõmustamise, füüsilise kontakti, tantsimise, laulmise ja ka rütmimise. Kas sa soovid veeta oma vanaduse muretsedes ja tablette süües või hoopis pingevabalt nautides, sest sinu ellusuhtumine terve, mõistus avatud ja keha igapäevaselt liikumises?
“Kümme aastat tagasi olin Uus-Meremaal festivalil ja minust sõitis mööda üherattalisel rattal pika habemega mees, kes nägi välja nagu jõuluvana. Ta mängis samal ajal saksofoni. Hiljem sõitis ta jälle mulle vastu ja seekord ta žongleeris üherattalisel seitsme palliga! Ma olin hämmingus ja pidasin ta kinni. 75-aastane mees rääkis mulle, et ta oli veetnud kogu oma elu õnnetu ärimehena ja 65-aastaselt sai tal siiber ja ta hakkas tegema seda, mida ta tahab. Ehk siis muusikat, maalimist, žongleerimist, lisaks mängis saksofoni ja viiulit. Kümne aastaga oli temast saanud meister kõigis nendes asjades,” jutustab maailmarändur Tom Valsberg. “Minu jaoks näitab see seda, et kunagi pole liiga hilja oma südant kuulata ja võtta ette uusi asju, mis hinge rõõmustavad. See mees oli nii elujõudu täis, et oleks mulle nii maadluses kui jooksmises ära teinud”
Mida sina tegelikult soovid teha? Mis sinu sisemist last rõõmustab? Mida sa teeksid, kui sa ei peaks raha teenima? Mis on see, mis sind nii palju inspireerib, et hoiab keha ja vaimu noorena? Täiskasvanute lastelaager ongi selleks, et katse eksituse meetodil erinevaid asju proovides leida omale sobiv mäng ja liikumise viis, olgu see tants, rütm, laul, mõni instrument või ehk hoopis maalimine.
Meil kõigil on potentsiaal õppida ükskõik mida ja kunagi pole liiga hilja. Me ei pea isegi meistriks saama, vaid palju olulisem on õppida uusi asju just nii palju, et neid vähemalt nautida. Laulmist, tantsimist, žongleerimist, joonistamist, luuletamist, erinevaid spordialasid saab paari päeva või nädalaga harjutades selgeks just nii palju, et terve elu nendega tegelemist mõnuga nautida! Peamine selles on just hirmu ja piinlikkuse müürist läbi astumine. Julgus teha vigu, julgus eksida, julgus kukkuda pepuli ja selle üle naerda. Selleks on aga vaja turvalist keskkonda, mitte nagu keskkoolis, kus mõne eksimise peale sind välja naerdi või halvustati. Naerda kõik koos võib muidugi ja enda üle on ka väga tervislik naerda, aga see kõik peab olema sõbralik, et inimene end krampi ei tõmbaks. Täiskasvanute lastelaagris on loonud just selline keskkond, kus saab vabalt eksida ja avaneda teiste grupiliikmete ja professionaalsete õpetajate toetusel.
Unistuste Suvelaagris ehk lastelaagris täiskasvanutele tehakse kõike seda, mis hoiab keha ja hinge noorena. Nimelt on see täiskasvanutele mõeldud suvelaager, kus stress, pinged ja muretsemine muudetakse laulu, tantsu ja mängude abil rõõmuks, rahuloluks ja julguseks! Laager toimub Raplamaal Adilas, Urmas Sõõrumaa maakodus ja lapsi sinna kaasa võtta ei tohi.
Käesolevas laagris saab õppida trummirütme Rauno Vaheri juhendamisel. Muinasjutte vestab ja täiskasvanute mänge viib läbi jutuvestja Erki Kaikkonen. Kehalist liikumist ja väetantse viib läbi Margit Foht ning lapsed paneb liikuma ja mängima nukuteatri näitleja Sandra Lange. Loomulikult saab laulda ühislaule Tom Valsbergi juhendamisel ja laager lõppeb pühapäeva õhtul suure kakaotseremooniaga ja ekstaatilise tantsupeoga, mida viib läbi DJ Ivo Naries.
Kui sa reageerid liiga hilja ja laager juba täis, siis tule vähemalt Kakaotseremooniale Ekstaatilise tantsupeoga pühapäeval 2.augustil 18:30!
Lisainfot ekstaatilise tantsupeo kohta leiad siit: https://www.facebook.com/events/335231157473285/
Vaata lisainfot laagri kohta: www.suurtelastelaager.ee
Hetkel on veel 12 kohta laagrisse vaba.
Registreeru : unistustesuvelaager@gmail.com
Toimetas Sander Soomaa
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.