Seitse meelelahutuse vormi, mis meil on tänu internetile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. märts 2019 kell 11:03



Kas oled kunagi mõelnud, et mida me enne interneti leiutamist tegime? Eriti noorema põlvkonna jaoks on sellest jäänud vaid hägune mälestus… Loomulikult olid raamatud, kuid statistika järgi kaldub suur osa inimesi neid tänapäeval juba võrgus lugema/kuulama. Oli televisioon, kuid nüüd saame programmi soovi korral vaadata suurel ekraanil või hoopis sülearvutis enda valitud kohas. Olid laua- ja kaardimängud, kuid nüüd on need olemas ka meie nutitelefonides. Kuulasime muusikat kontsertidel või raadiost, aga nüüd saame vaadata/kuulata oma lemmikartiste millal ise soovime ja kogu maailma muusika on vaid ühe kliki kaugusel jne.

 

Maailm enne interneti ja tänapäeva tehnoloogiat oli kahtlemata meelelahutuslik, kuid on siiski palju uut, mida saame nautida ainult 21. sajandil.

  • Sotsiaalmeedia – ülemaailmne veeb on olnud juba mõnda aega hea ja nii on ka sotsiaalmeedia. Kuigi see tuli alles siis, kui meie veebimaailm oli juba hästi välja kujunenud, muutus see kiiresti meie elu alustalaks, milleta ei oska enamus meist enam elada. Ideaalne platvorm vanade ja uute sõpradega suhtlemiseks, naeruväärsete kassi-videote nautimiseks, meie huvide ja kirgede jagamiseks ning isegi tööalaseks suhtluseks. Ja et oleme sotsiaalsed olendid, on läbikäimine teiste inimestega äärmiselt oluline.
  • Online-kursused – ka õppimine võib olla meelelahutus, kui õpid seda, mille vastu sul on tõeline kirg! Internet on avanud selleks täiesti uued võimalused, sest põhimõtteliselt saad õppida, mida iganes soovid ja seda nii algaja kui ka professionaali tasemel. Isegi ülikoolidel on omad online-kursused ja tänapäeval pole enam võimatu interneti vahendusel isegi teaduskraadi omandada.
  • Reisimine – internet on viinud maailma avastamise täiesti uuele tasemele. Esiteks on sul võimalik tänu internetile välja otsida ja ette broneerida kõike alates lennupiletitest lõpetades restoranibroneeringutega. Teiseks on sul võimalik tänu erinevatele äppidele koha peal üles leida kõik soovitu, isegi, kui oled kõik jätnud n-ö saatuse hooleks. Aga kolmandaks on sul tänu internetile võimalik maailma avastada ka kodunt lahkumata – kogu maailm on sulle valla ja piltide/videote/artiklite/blogide jms vahendusel võid saada kõige vahvamaid elamusi.
  • Online-mängutoad – Hasartmängud on olnud populaarsed aastasadu, kuid online-hasartmängud on täiesti “uued loomad”. Paljude arvates on need paremad kui “päris”, sest võimaldavad osa saaga Vegase kasiinode põnevusest oma kodu mugavuses. On olemas ka eraldi veebilehekülgi, mis on keskendunud parimate mängutubade leidmisele, üks neist on Eestis loodud Casinosenpai, kus saab leida parimad tasuta spinnid, et mänge tasuta järgi proovida.
  • YouTube, Vimeo jne – Kuigi praegu levib suur osa videotest ka sotsiaalmeedias, on meie koht-kuhu-minna, kui me tahame näidata lastele loomavideoid või lihtsalt leida kvaliteetsemaid videoid sotsiaalmeedias leitavatest, siis YouTube, Vimeo ja teised on selleks õiged kohad. Siin tuleb lihtsalt jälgida, et ei satu lõksu: hakates vaatama ühte videot, võid lõpetada tunde hiljem hoopis teistel teemadel videotega kui algselt otsima pidid.
  • Netflix – Suurepärane asendus tavalisele TV programmile, sest Netflixi filmide ja telesaadete arhiivist leiab midagi kõigile ning vaadata võid seda täpselt siis, kui sulle sobib. Ideaalne meelelahutus, kui soovid mõneks ajaks teise maailma sukelda.
  • Eneseareng – kuigi selle võiks mingis mõttes liigitada online-kursuste alla, on internet andnud tohutud võimalused üleüldiseks enese arendamiseks. Siin on muidugi oht suurde infotulva ära uppuda, aga kes tahab, see leiab enda jaoks sobivaimad võimalused, et arendada oma meeli. Kusjuures ütlus “terves kehas terve vaim” peab siin vägagi paika ja ilmselt oleme isegi kogenud või teame inimesi, kes tänu internetis leitud materjalidele ja nippidele on toitumise/liikumise abil parandanud oma tervist või erinevate vaimsete praktikate abil parandanud oma suhteid, elu üldist kvaliteeti või tööalaseid saavutusi.

Internet vs päris maailm või mõlemad?

Internetil on palju külgi, mille eest tänulik olla ja mis meie elu rikastavad, ent ei tasu unustada ka päris maailma. Nagu öeldakse, siis 10-15 aastat tagasi kasutati interneti selleks, et põgeneda päris maailmas ja täna kasutatakse päris maailma selleks ,et põgeneda internetist. Ja päev-päevalt on aina enam inimesi, kes oskavad mõlemast maailmast võtta parima ja oma elu täiel rinnal nautida. Telegram soovitab kindlasti osa saada meie päris eheda ja imelise maailma võludest nii palju kui võimalik ja eriti praegu, pärast pikka ja külma talve, nautida õues sooja kevadpäikest ja avastada tärkava looduse imesid.

 

Toimetas Sander Soomaa

 

Loe lisaks: 15 lahedat asja, mida saab internetis tasuta teha, 30 asja, mida sa ei teadnud, et võid internetis teha, Psühholoogi vaatenurk: kas valida virtuaalne või päris maailm?

Foto: Shutterstock



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt