20. detsember 2021 kell 20:57
Eelmise aasta oktoobris, kui tutvustasin professorite Bhakdi ja Reissi bestsellerit “Koroona valehäire”, lootsin ma, et aasta hiljem on inimesed teadlikumad ja selle hullusega ei minda enam nii palju kaasa. Ühelt poolt – jah, inimesed on sel sügisel olnud altimad meelt avaldama; aina enam arste ja teadlasi julgeb sõna võtta, ka Eestis; valitsused ise ja neid nõustavad teadlased on hakanud avalikult kahtlema vaktsineerimise algselt loodetud tõhususes ja koroonapasside vajalikkuses jne.
Ent teiselt poolt käib edasi valitseva pandeemianarratiivi pealesurumine, vaktsineerimisega survestamine, tervete inimrühmade tühistamine ja mõnitamine sisuliselt riikide tasandil ning seaduste muutmine viisil, mis 2019. aasta sügisel oleks mõnest filmist vaadatuna täiesti ebainimlik ja kohutav tundunud.
Teadlased Sucharit Bhakdi ja Karina Reiss on kogu koroonakriisi jälginud läbi sõltumatu teadlasepilgu ning nende mõlemad temaatilised raamatud on oluline panus käimas oleva “pandeemia” kainesse käsitlusse.
Ka uues raamatus “Mask maha” vaatavad nad üle 270 allika najal kriisi erinevaid aspekte, nagu Sars-CoV-2 ohtlikkus, ühiskondade sulgemise mõjud, kuhu kadus gripp, kas mRNA vaktsiin on ohtlik, kas Covid-19 kliiniline pilt on ikka erinev kõigest varasemast jne jne.
Näiteks üks kild: Berliinis ehitati pandeemia kitsaskoha puhuks 40 miljoni euro eest koroonakliinik, mida ei kasutatud kunagi. Ainuüksi selle 500 hõivamata voodiga kummituskliiniku töös hoidmine ulatus 2020. aastal 13,1 miljoni euroni. Tundub mõistlik?
Lisaks on kirjastus Reval Buch koostanud raamatule ulatusliku Eesti andmeid sisaldava eessõna, mis on omaette väärtuslik lugemine ja ametlikele allikatele toetuv kohaliku pandeemiapettuse n-ö A&O.
Tegime ka väikese raamatut tutvustava video:
Mariann Joonas
Raamatu leiad siit: Reval Buch
Foto: Canva + reval-buch.ee
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.