28. juuni 2017 kell 12:21
Eile kurva lõpu leidnud Haabersti hõberemmelgas on saanud saanud tähelepanu enam kui paljud rohkem puid/loomi/inimesi hõlmavad juhtumid. Seetõttu on ta erineva maailmavaatega inimeste jaoks saanud kas oluliseks kodanikuühiskonna tegevuse sümboliks või absurdseks komejandiks. Ja oma arvates on õigus mõlemal poolel…
Endiselt on aga vastuseta kolm olulist küsimust:
Kuni need küsimused ei ole saanud ammendavaid vastuseid, on olukorra võitjaks süsteem, kes lõikab kasu igast vastuseisust (jaga ja valluta!). Kaotajaks jäid lisaks puule endale ka puukaitsjad ja käske täitnud politseinikud, arboristid. Ja muidugi ka kõrvalseisjad, kes tundsid sundi pooli valida või vajadust omaenda õiglase maailmapildi säilitamiseks võimude jõukasutust õigustada.
Minu jaoks isiklikult oli kõige võikamaks vaatepildiks eilsete sündmuste juures see, kui politsei puukaitsjad näoli maha surus. Inimese kallal, kes kaitseb loodust, kasutab vägivalda teine inimene, kes teeb seda, kuna talle anti käsk “ülevalt poolt“. Jälk, rõve, vastik olukord. Ma olen päris kindel, et kui puukaitsja oleks olnud politseiniku kallim/ema/isa/laps/sõber, siis ei oleks ta selliseid jõuvõtteid kasutanud, isegi kui on käsk. Ma väga loodan, et inimesed hakkavad varsti aduma, et selliste käskude täitmine ei ole meile inimestena kohustuslik. Keegi ei saa sundida vaba inimest kasutama vägivalda teise vaba inimese kallal. Kuni me sellest aru ei saa, ei ole puudel lootustki.
Mariann Joonas
Telegrami peatoimetaja
PS. Soovitan lugeda ka Linda-Mari Väli vastulauset Merlis Nõgenele: lipsustatud demagoogidest ja dollaripõhisest rohepesust
Foto: ekraanikuva (Martin Ahven / Õhtuleht)
NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.