Näide Eestist, kuidas öeldu erineb ajakirjanduses avaldatust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. juuni 2013 kell 19:12



 

Ärimees ja psühholoog Alar Tamming andis täna oma Facebooki lehel võimaluse võrrelda ajalehele antud kommentaari sellega, mis trükis ilmus.  Tammingu loal avaldame tema kommentaari Läti lati asendumisest euroga Eesti Päevalehele ka Telegramis.

 

Alar Tammingu tekst muutmata kujul:

“Euro tulek tekitab minus tõsiseid küsimusi demokraatia olemasolu kohta, sest kõik uuringud näitavad, et rahvas ei ole euro poolt, aga poliitikud ajavad justkui oma asja. Ühisraha, millel oleks kindel tagatis oleks euroopale loomulikult kasulik, sest jääksid ära valuutavahetuskulud, aga praegune järjest suureneval võlal põhinev euroraha on pikemas perspektiivis jätkusuutmatu.

Läti kadumine meid ei mõjuta, see on selline paratamatu sündmus, millele pole vaja suurt tähelepanu pöörata nagu näiteks klaasi katkiminek ja me ei mõtle eriti selle peale.

Lätis me võime kaotada maksimaalselt kuni 70 % kasumist, kuid nagu näitab Eesti ja Soome kogemus, siis peale euro tulekut me ei pidanud ühtegi kontorit sulgema. Need arvud on võetud laest ja reaalselt me ei ole mingeid prognoose teinud vaid vaatame, mis juhtub, sest prognooside tegemine ei suurenda ega vähenda tuleviku käivet ühegi sendi võrra , küll aga võtab tihti energiat, aega ja raha.”

 

Eesti Päevalehes ilmus:

… rahvusvahelisele valuutavahetajale Tavidile toob naabrite uus raha pisara silmanurka. Eesti rahavahetajad kaotavad järgmisel aastal Lätis nii 70% käivet kui ka kasumit. Töötajate vallandamise plaani seni veel koostatud pole. “Euro tulek Lätisse paneb mind kahtlema demokraatia võimalikkuses meie piirkonnas, sest tavalised lätlased ei soovi latist loobuda,” lausus Tavidi nõukogu esimees Alar Tamming. “Lati kadumine mõjub nagu väärtusliku klaasi purunemine: seda ei saa enam tagasi pöörata.”

 

Tammingu Facebooki lehel kommenteeris võrdlust teiste hulgas ka kirjanik Karl-Martin Sinijärv: “Mulle meeldib algupärandi “Läti kadumine meid ei mõjuta…”. Selles on geopoliitilist arrogantsi, razmahhi ja volüümi.”

 

Allikas: Facebook, Eesti Päevaleht

Foto: Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt