Toompeal istuvad rahvaesindajad on pahased, et rahvas soovib enda esindamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. aprill 2021 kell 9:36



Foto: Adobe Stock

Käesoleval nädalal on algatatud kirjutav meeleavaldus “Kirjutame Eestimaa taas vabaks”, mille raames saadetakse riigikogu liikmetele kirju NETS 347 SE eelnõu kohta, tundes muret selle üle, et terviseamet ja politsei võivad saada rohkem võimu kui ühes demokraatlikus riigis kohane.

 

Jälgides (sotsiaal)meediat, joonistub välja huvitav trend: rahvaesindajad Toompeal on pahased, et rahvas, keda nad esindavad, saadavad neile oma kirju sooviga, et neid esindataks.

Minu meelest on väga okei olla asjades eri meelt – see ongi demokraatia! Aga kui sind on valitud esindama rahvast, siis võiks ju vähemalt mingisuguse näilise empaatiavõime säilitada?

Seda eriti olukorras, kus lisaks sellele, et sa oled RAHVA ESINDAJA, ja sa ei kuulu nende 42% hulka, kelle sissetulek on koroonakriisi tõttu vähenenud või sootuks kadunud, ootab sind eest järjekordne palgatõus selle eest, et SA ESINDAD RAHVAST! Seda rahvast, kes maksab sinu palga.

Näiteks riigikogu saadik Annely Akkermann märgib Facebooki postitatud täiskuufoto kõrvale, et ta on väsinud: “Riigikogu postkasti saabub hetkel minutis 3–5 sama sisuga kirja. Nakkushaiguste ennetuse ja tõrje seaduse (NETS) eelnõu 347 kohta. /—/ Kirjasaatjate hulgas on päris mitu minu head tuttavat! Küsisin ühelt, et miks ta spämmib, vastas, et loodetavasti on sellest kasu. Ma vastasin, et sellest ei ole kasu. Sellest on kahju.” Kas tõesti nii suhtutakse inimeste muresse – nende inimeste muresse, kes on sind sellele enda esindamise töökohale valinud? Inimeste esindamine on väsitav? Äkki on aeg töökohta vahetada!

Akkermann väidab veel, et “Inimesed peavad inimõiguseks õigust teisi nakatada.” Ma ei oska selle peale öelda mitte midagi muud, kui et moodsalt #facepalm. Annely, kas teie ise soovite kedagi nakatada? Ilmselt on vastus “Ei”. Kõik inimesed tahavad tegelikult head. Kas olete selle peale mõelnud, et need, kes on mures demokraatia tervise pärast, on ka tegelikult head inimesed, täpselt, nagu teiegi?

Lisaks Akkermannile on murelike kodanike kirjade peale valuliselt ja isegi mõnitavalt või koguni vihaselt reageerinud teisedki RK liikmed, teiste hulgas Madis Milling ja Jürgen Ligi. Viimane süüdistab Toompea lossi ees sõbralikult ja rahumeelselt meelt avaldavaid inimesi räuskamises ja lambakari olemises.

Eile kirjutas Postimehe ajakirjanik Toomas Kask oma Facebooki seinal: “Üldiselt ma leian, et see on äärmiselt kahetsusväärne, kui demokraatlikus ühiskonnas nimetatakse naeruvääristavalt politseile lisaõiguste juurde andmise ja trahvimäärade tõstmise üle arutlejaid lamemaalasteks.”

Head rahvasaadikud. Kas see ei ole teie töö? Esindada rahvast? Ja siis avaldada pahameelt selle üle, et kui rahvale midagi ei meeldi, siis nad kirjutavad teile … Kirjades ju väljendatakse muret selle üle, et politsei võib saada liiga palju võimu. Demokraatlikus riigis on ju normaalne selle pärast mures olla!

PS. Soovitan tutvuda ka endise õiguskantsleri, vandeadvokaadi Allar Jõksi ettepanekutega 347 SE muutmiseks ja kasvustrateeg Indrek Sauli graafikutega, mis näitavad, et koroonanumbrid on juba kaks nädalat väga tugevas ja kindlas languses.

 

Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt