7. juuli 2022 kell 13:25
“Ma mõistan, et paljudel koroona asjus sõna võtnud või otsustanud inimestel võib olla raske tunnistada, et nad üldse milleski eksisid – nii jõuliselt hüppasid nad pandeemia ajal mõne meetme taha. Aga usalduse taastamiseks ja ühiskonna uuesti lõhestamise vältimiseks tuleks ka vigu tunnistada ja neist õppida,” kirjutab ajakirjanik Villu Zirnask.
Zirnask vahendab University College Londoni bioinformaatika professori Francois Balloux’ Twitteri säutsu, et koroonapaanikaks pole põhjust ning praegu mitmel pool maailmas pead tõstnud koroonalainet tekitavad omikroni variatsioonid ei ole ohtlikumad kui algne omikron.
“Korvamaks paanikat tekitavate avalduste ja draama puudumist selles säutsuseerias, pakun teile rea emotikone: 🦕☠️🌵🎃🧜🏻♀️🦄🦖,“ lõpetab Balloux, kes paistis läbi terve pandeemiaaja silma tasakaalukate ja enamasti õigeks osutunud hinnangutega.
“Neile, kes juba jälle tahaksid hakata rääkima piirangutest, maskidest ja muust sarnasest, soovitan teha hoopis ausa ja põhjaliku analüüsi möödunud kahe aasta jooksul koroona tõrjumiseks kasutatud meetmete tõhususest ja halbadest kõrvalmõjudest,” ütleb Zirnask, et kõik need kõrvalmõjud on hakanud nüüd ka statistilistesse näitajatesse jõudma.
Ta lisab, et täiesti ebateaduslik oleks vaadata koroonat asjana iseeneses – lahus küsitava tõhususega koroonavõitluse mõjudest vaimsele tervisele, rasvumisele, alkoholitarbimisele, laste haridusele, inflatsioonile, majanduse toimimisele, inimeste põhiõigustele, looduskeskkonnale jne.
Allikas: Delfi
Toimetas Sander Soomaa
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.