8. veebruar 2014 kell 12:52
Pühapäeval, 9. veebruaril, avatakse ettevõtlike tudengite eestvedamisel uus veebiplatvorm Loometurg, mille eesmärk on lihtne – teha laiemale auditooriumile nähtavaks Eesti kunstnike ja disainerite loomingut ning seeläbi ergutada kodumaise disaini loomist ja levikut.
“Loometurg on eestimaiste disainerite ja teiste loomeinimeste laiendatud andmebaas, mis lihtsustab oluliselt andekate tegijate leidmist,” kirjeldas platvormi olemust Telegramile projekti turundusjuht, Mai-Liis Kivistik.
Kui varem tähendas fotograafi või moedisaineri otsimine vaevarikast veebisurfamist ja kümnete individuaalsete veebilehekülgede avamist, siis nüüd toob loometurg kõik tegijad kokku ühele platvormile. Tellija saab kiirelt ülevaate, loomeinimese oskustest ja tehtud töödest ning oskab siis kindla teadmisega konkreetse tegija poole pöörduda. “Esialgselt on platvormil ainult disaineritega kontakteerumise võimalus, kuid meie projektiplaanis on ka veebiturg, mille kavatseme hiljem lisada,” sõnas Mai-Liis.
Nädalaga ideest tegudeni
Platvorm luuakse Tartu Ülikooli nädalase ettevõtluskursuse Student Startup Camp raames – just, seda hakati looma napilt nädal aega tagasi.
Loometuru blogis seisab:
“7 andekat ning tegusat noort ühendasid jõud, et luua midagi tõeliselt olulist Eesti ühiskonnale ja kultuurile.
Saime kokku esmaspäeval (3. veebruaril – toim.) Tartus tudengite startup üritusel. Meri-Kris on EKA taustaga, esimest aastat IT-kolledžis õppiv punapäine maailmaparandaja, kellelt ka loometuru idee pärineb. Sellise saidi puudumist ja vajalikkust märkas ta EKA meililisti kaudu, kuhu pidevalt laekub soove inimestelt, kes sooviksid enda või sõprade tarbeks erinevaid disaini- ning kunstiteenused, nagu lõpukleit tütrele või karikatuur sõbrale sünnipäevaks.
Idee esitamise järel olid kaasa löömisest huvitatud ka kolm noort arendajat. Kert ja Kristian on kolmanda kursuse arvutitehnikud ning Karl-Aksel kolmanda kursuse informaatik – kõik Tartu Ülikoolist. Lisaks sellele on tiimis ka IT-kolledži lõpetanud Mai-Liis, kes turunduse eest hoolitseb, Ville, kes on Soomest pärit Tartus rahvusvahelist äri õppiv noormees ja Kadi, Tartu Ülikooli teise kursuse informaatik, kes hoolitseb selle eest, et loomeinimeste visioon soovitud veebilehest jõuaks ka programmeerijateni.”
Loometuru esimese versiooni esitlusest näeb pühapäeval otseülekandes nii Garage48 veebilehe kui E24.ee vahendusel. Tudengite startup ürituse raames pandi kokku 10 meeskonda, teiste ideedega saab tutvuda siin.
Vaata ka Loometuru tutvustavat videot:
Loometuru veebileht, blogi ja Facebook
Pilt: loometurg.ee
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.