4. veebruar 2013 kell 13:12
Eesti Päevaleht kirjutab, et riigikaitse osaks tehtud riigivastase mõjutustegevuse tuvastamise ja vastupropaganda tegemise kava pole vaja. Eksperdid soovitavad riigil propaganda arendamise asemel tegeleda reaalselt majanduse ja kodanikuühiskonna arendamisega.
Programmiga seotud ametkonnad aga ei jäta jonni. Venemaa informatsiooniline mõjutustegevus ähvardab kõiki ja kõikjal. Eelmisel nädalal oli riigikogu väliskomisjonis järjekordne Eesti ja ümbritseva regiooni julgeolekukeskkonna analüüsimisele pühendatud istung. Käsitleti “informatsioonilisi mõjutustegevusi”.
Mida täpselt riigikogu liikmetele räägiti, pole võimalik öelda, sest parlamendi komisjonide töö on salajane. Küll aga pidi maalitud pilt taolisest mõjutustegevusest olema piisavalt hirmus, sest komisjoni esimees Marko Mihkelson võttis asja pressiteates kokku üleskutsega: „Peame olema paremini valmis tegelema informatsiooniliste välismõjutustega.”
Lähemal vaatlemisel pole järelduses ka suurt midagi üllatavat, sest komisjoni istungile olid kutsutud välisministeeriumi ja kapo esindajad, kellele lisandusid veel meediaekspert Raul Rebane ja Balti Venemaa-uuringute keskuse direktor Vladimir Juškin. Kõiki neid ühendavaks teljeks on nn “psühholoogiline kaitse” ehk paari aasta eest riigi ametlikesse julgeolekudokumentidesse ilmunud uus programm, mille abil väidetavalt võideldakse hoolsalt Eesti riigi vastase mõjutustegevusega.
Pärast väliskomisjoni istungit rääkis Juškin ERR-i uudisteprogrammile “Aktuaalne kaamera”, et Venemaal on kindel tahe Eestit mõjutada. “Venemaa peab end ümbritsema sõbralike riikidega, ta ei suuda üksinda eksisteerida. Oht seisneb selles, et Eesti sise- ja välispoliitikat hakkab timmima Venemaa.”
Allikas: Eesti Päevaleht
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.