27. august 2013 kell 16:58
Mis on Eesti Vabariigi tervisel viga?
Diagnoos – valed ja pettused on norm (loe: nõrk immuunsüsteem).
Ravi lääne meetodite järgi – kinnimätsimine / jokk (loe: sümptomite peitmine).
Alternatiivne ravi – tõerääkimine (loe: haiguse põhjuse väljajuurimine ja immuunsüsteemi tugevdamine).
Telegram on juba pikemat aega tundnud muret selle üle, et isegi siis, kui räägid asjadest nii, nagu nad on, kahtlustavad paljud eestlased ikka, et kindlasti on tegu pettuse, varastamise ja valetamisega. Põhjus on väga lihtne: valetamine ja vassimine on saanud normiks. Ja seda normi aitab meedia kinnitada päevast päeva ja aastast aastasse vassijate lubadusi, sõnavõtte ning intervjuusid kajastades. Heaks näiteks on siinkohal poliitikud ja JOKK poliitika.
Eksperiment poliitikutega: kuu aega miinimumpalgaga
Miks mitte seda valed-on-norm kuvandit just poliitikute abiga kõigutada?
Telegram kuulutab välja kuu aega kestva eksperimendi, mille käigus kolm Eesti poliitikut peavad hakkama saama miinimumpalgaga ning seejärel ausalt tunnistama kas a) miinimumpalgaga on võimalik Eestis ära elada või b) miinimumpalgaga Eestis hakkama ei saa. Mõlema tulemuse puhul on poliitikul võimalik asju muuta – kas siis öelda inimestele, et ärge virisege, ma sain vabalt hakkama, või kui tulemus on vastupidine, saab poliitik võimaluse tõestada, et ta tõesti seisab inimeste, mitte iseenda sooja koha eest.
Eksperimendi raames peavad poliitikud kuuks ajaks loobuma oma tavapärase sissetuleku ja säästude kasutamisest. Omalt poolt pakume kinnisvarafirma abiga võimalust üürida kolme peale korterit, et siis kodukulusid jagada.
Selle kuu jooksul on poliitikute kasutada Telegrami lehel avatav blogi, kus nad saavad oma kogemusest rääkida, küsida lugejatelt nõu ning pidada avalikku kulude tabelit.
Tuletame teile meelde, head poliitikud, et eelseisvate valimiste valguses annab see eksperiment teile võimaluse ka rohkem hääli saada. Lisaks annab see “põgenemine reaalsusest” hea elukogemuse ja võimaluse elada valimiseelne aeg tavapärasest erinevalt.
Asja vastu huvi tundvate poliitikute sooviavaldusi ootame toimetuse assistendi aadressile meeli@telegram.ee. Igale osaleda soovijale läheneme individuaalselt ja leiame parima lahenduse, kuidas seda eksperimenti täpselt läbi viia.
Uued uudised eksperimendi kohta juba õige pea!
Mariann Joonas
Telegrami peatoimetaja
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.