12. mai 2016 kell 21:44
Tänasest on poodides ja kioskites üle Eesti saadaval Telegrami paberajakirja kevadnumber, mis sisaldab taas mitut teemat, mida varem Telegrami veergudel lahatud pole ning sobib suurepäraselt ka sissejuhatuseks suvesse.
Kaanepersooniks on näitleja, lavastaja ja muusik Loore Martma, kes jagab lugejatega lisaks kõigele muule oma nälga teadmiste vastu. Kolmandat kõrgharidust lõpetav Loore õpib ja õpetab ka mindfulness´i – nn meele-jõussaalis käimist ning täiendab tervise-alaseid teadmisi Tiibeti meditsiini kursustel. Martma räägib ka, kuidas ta enam selle aasta algusest Eesti meediat ei tarbi: “Ma ei taha, et minus tekiksid mingisugused hirmud või muud hinnangud inimeste, sündmuste või riikide kohta, mida ma ise tegelikult ei tea ja mida meedia liiga kergekäeliselt tekitab.” Intervjuu läbivaks teemaks on uue kvaliteedi loomine – naine on jõudnud tõdemuseni, et uue ja parema ühiskonna loomiseks tuleb tagasi anda ning oma teadmiste jagamine on selleks üks viisidest.
Tähelepanu saavad ka mõned huvitavad teadusuuringud. Kas teadsid, et päikeseprillide ja -kreemide põhjuseta kasutamine võib kasu asemel kahju tuua ja isegi vähki soodustada? Oled juba kursis, et Harvardi teadlased on kolmveerand sajandit kestnud uuringu järel saanud teada õnneliku elu võtme? Lisaks avaldame terve peatüki värskelt eesti keeles ilmunud raamatust “Minu murelaps, LSD”, milles selle erakordse aine avastaja, Šveitsi keemik Albert Hoffman kirjeldab ka iseenda kogemusi paljulubava ravimikandidaadi esmakordse testijana.
Vandenõuteooriate maailmast teeme tutvust tule ja jää teooriaga, mis spekuleerib teemal – kas kosmoses hõljuvad ookeanid? Palju on räägitud erinevatest tihedustest ja dimensioonidest, kas võib olla, et need dimensioonid asuvad üksteise peal ja neid eristab vesi? Professor Gerald Pollack on avaldanud raamatu “The Fourth Phase Of Water” (“Vee neljas olek“, millest ta on rääkinud ka TEDx konverentsil), mis kirjeldab vee neljandat olekut, milleks on viskoosne geeljas olek. Režissöör James Cameroni meeskonnas töötanud ja ise dokumentaalfilme vändanud ookeanide uurija Mike deGruy rääkis, et dokfilmi “The Blue Planet” (“Sinine planeet“) tehes avastasid nad Mehhiko lahes ookeani põhjas uue järve, mille ümber pesitsesid karpkalad: “See veekogu lainetas, kuigi me olime juba ookeani põhjas. Me laskusime madalamale ja üritasime minna selle “järve” sisse, aga see ei õnnestunud. Meie allveelaev lihtsalt põrkus tagasi selle vee pealt, see oli ülitugev. See on lausa hullumeelne, ma polnud kunagi varem midagi sellist näinud.” Ajakirjas saavad tähelepanu teisedki huvitavad teooriad.
Eesootava suve(puhkuse) lainele aitavad nii keha kui meele seada hommikujooga harjutused, ideid puhkuse veetmiseks jagavad täiskasvanutele mõeldud lastelaagri korraldajad ja õpilasmaleva eestvedajad. Reisijatele võib aga kasuks tulla artikkel, kus jagatakse nippe võõra keele kiiresti selgeks õppimiseks. Elust Eestis räägivad Tallinnas taimetoidukohvikut pidavad lätlased Mareks ja Ilze ning muidugi saab sõna ka meie kolumnist Ingrid Peek, kel kohe-kohe raamat ilmumas on. Lisaks veel rohkelt põnevat ja mõtlemapanevat lugemist kokku 100 leheküljel!
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.