Inimesed peavad skandaalidest kõige ohtlikumaks elamislubade müüki

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. aprill 2013 kell 12:18



 

BNS kirjutab, et Eesti elanikud peavad viimase aja skandaalidest julgeolekule kõige ohtlikumaks Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) liikmete elamislubade äri ning vähim ohtlikuks Reformierakonna rahastamisskandaali, selgub Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Turu-uuringute AS viis märtsi lõpus läbi omnibussküsitluse, et uurida Eesti elanike arvamusi eelmiste aastate suuremate skandaalide kohta. Küsitlejad palusid inimestel hinnata, kas eelmiste aastate poliitikamaastikku raputanud skandaalid on Eesti kestmisele julgeolekuohuks või hinnatakse nende mõju väheseks.

IRL-i juhtivliikmete äri elamislubade müümisel Venemaa kodanikele peab ohuks julgeolekule kokku 50 protsenti vastajatest, ehk siis täiesti nõus oli 25 protsenti ja pigem nõus 25 protsenti vastajatest. Väitega pigem ei olnud nõus 20 protsenti ja ei olnud nõus 15 protsenti vastanutest. Siin eristusid eesti keelt kõnelevate inimeste arvamused mitteeestlaste omadest olulisel määral. Tervelt 64 protsenti eestlastest pidas elamislubadega kauplemist julgeolekuohuks, samas kui muud keelt kõnelevate inimeste seas oli see vaid 15 protsenti.

 

47 protsenti vastajatest pidas julgeolekuohuks Keskerakonna rahaküsimist Venemaalt. Ka siin erinesid eesti keelt rääkivate inimeste arvamused suuresti muukeelse elanikkonna arvamustest, kes pidasid seda ohuks vaid 10 protsendi ulatuses.

Väiksema mõjuga ohuks Eestile peeti olukorda, kus märgatav osa Sotsiaaldemokraatliku Erakonna rahastamisest on seotud transiidiärimees Oleg Ossinovski ja tema lähikondsetega. Seda pidasid ohuks Eestile vaid 32 protsenti eestikeelsetest vastajatest ja 12 protsenti muukeelsetest vastajatest.

Kõige vähesema mõjuga ohuks Eestile hindasid vastajad Reformierakonna rahastamisskandaali, kus küsiti vastajatelt kui ohtlikuks peavad nad Silver Meikari poolt Reformierakonnale tundmatute ärimeeste raha annetamist. Eestikeelsetest vastajatest pidas seda julgeolekuohuks 32 protsenti ja muukeelsetest 16 protsenti.

 

Lisaks küsis Turu-uuringute AS inimestelt arvamust, kas majandusminister Juhan Parts peaks tagasi astuma seoses tema haldusalas toimuvaga, viidates Eesti Energia, EAS-i ja Estonian Airi ümber toimuvale.

Väitega, et Juhan Parts peaks oma ametist lahkuma oli eestikeelsetest vastajatest nõus 57 protsenti ja muukeelsete vastajatest 52 protsenti.

 

Allikas: BNS

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt