Järjekordne roheläbikukkumine: pudeli külge jäävad korgid hoopis kasvatavad plasti kasutamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. mai 2024 kell 14:06



Foto: monticelllo / Getty Images + TikTok + Canva.com

Alates juulikuust peavad plastist joogipudelite korgid ka pärast avamist jääma pudeli külge. Kuigi muudatuse eesmärk oli vähendada plastjäätmeid, on tulemus vastupidine ja plasti hoopis lisandub, kirjutab ERR.

 

Joogitootjad, kes ka ise pudeleid valmistavad, on juba müüki paisanud karastusjooke, millel kork pudeli küljes. Muudatus tuleneb Euroopa Liidu direktiivist, mille eesmärk on vähendada plastjäätmeid. A Le Coqis kasutusele võetud lahendus aga hoopis lisas korgile plasti juurde.

“Meie toodame aastas selliste korkidega tooteid suurusjärgus 45 miljonit tükki. Ja arvestades plastikut, mis juurde tuli, siis meie korkide peale kulub aastas umbes seitse tonni plastikut rohkem. Ütleks, et tahtsime, kuidas oleks parem, välja tuli nagu alati. Loodushoiu mõttes on see täpselt vastupidine suund sellele, mis peaks olema,” lausus A Le Coqi tegevjuht Jaanus Vihand.

Kui kork on pudeli küljes, peaks neid ka ringlusesse varasemast enam jõudma, kuid Eestis pudeleid koguva Pandipakendi hinnangul erinevust märgata pole. “Ka enne selle nõude rakendumist olid pudelitel korgid küljes,” ütles Pandipakendi tegevjuht Kaupo Karba.

Eesti jaoks kasutu direktiivi ülevõtmise asemel vajaks hoopis muu maailm meiega sarnast pakendikogumissüsteemi, leiavad joogitootjad.

 

Loe pikemalt: ERR

 

Edastas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.