12. juuni 2016 kell 22:41
Oleme korduvalt kirjutanud geoinsenerlusest ja keemiapilvede tagamaadest, tuues esile kliimaga manipuleerivate valitsuste, suurkorporatsioonide ning teadlaste koostöö. Eelmisel aastal avalikustatud teadusuuringus jõuti järeldusele, et keemiapilvede vähemalt üheks komponendiks on (ka Eesti) energiatööstuse mürgine kõrvalprodukt, mis mõjutab negatiivselt nii inimeste tervist kui ka keskkonda. Teadusajakirjas International Journal of Environmental Research and Public Health avaldatud uurimuses toodi välja asitõendeid, et troposfääris läbiviidavas geoinsenerluses kasutatakse (peamiselt söest saadud) lendtuhka (inglise keeles coal fly ash). Lendtuhk aga sisaldab rohkelt alumiiniumoksiidi ning erinevaid toksilisi koostisosasid nagu plii, arseen, elavhõbe ja uraan. Sellest, miks lendtuhk inimesele ohtlik on, selle pritsimise ennustamatutest mõjudest ja keemiapilvede programmist kui suurte tööstusharude kasumiallikast saad pikemalt lugeda uurimuse eestikeelsest kokkuvõttest.
Geoinsenerlus tähistab laia mõistena tahtlikku ja suuremõõtmelist sekkumist planeedi kliimasüsteemidesse ning ühel või teisel moel on sellega tegeletud juba üle saja aasta. Nii anti juba 1891. aastal välja patent kunstlikul teel vihma tekitamiseks.
Täna aga vaatame üle pea poole aasta jooksul meie postkasti kogunenud lugejate saadetud fotod keemiapilvedest.
Tallinn, juuni
Saku, juuni
Raplamaa, mai
Tallinn, mai
Saku, mai
Saku, aprill
Laagri, märts
Tallinn, märts
Saku, märts
Rahula, Harjumaa, märts
Ja eelmisest aastast avaldamata jäänud galeriid:
Tallinn ja Harjumaa 2015
Läänemaa 2015
Viljandi 2015
Fotod: Telegrami lugejad
Toimetas Mariann Joonas
NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.