29. aprill 2017 kell 13:19
Maikuus Lilleoru keskuses toimuvatel kursustel, mida juhendavad Kanada osteopaat-füsioterapeut ja funktsionaalse anatoomia õppejõud Laurier-Pierre Desjardins ning tema abikaasa, visionäärist taimetark, õpetaja ja ettevõtja Marie Provost, saab teada ja kogeda paljut senikuulmatut ja -tundmatut.
Näiteks seda, mil moel suudab kehas kiirusega 120 m/s infot vahendav sidekude siduda kogu inimkeha ühtseks tervikuks? Kuidas saab diafragma pingest vabastamine tugevdada tervist, rahustada ärevust, panna paremini voolama vere, lümfi ja närviimpulsid? Kui palju vett peaks päevas jooma, et olla terve ja lükata edasi vananemist? Millised on sobivaimad hingamisharjutused uinumiseks, energiataseme tõstmiseks, mõtete ja emotsioonide rahustamiseks, keha soojendamiseks või jahutamiseks? Millised on parimad ravimtaimed ja taimeravimid naistele? Kuidas toetavad taimed naise kehas tuksuvaid rütme? Millest saada abi valuliku mentsruatsiooni, põletike või menopausivaevuste korral?
5.–7. mail ELUJÕU ANATOOMIA. KRIYA HATHA JOOGA TERVENDAV VÄGI
Laurier-Pierre Desjardinsi kursus on joogast ja funktsionaalsest anatoomiast ning õpetab seostama kehas toimuvaid protsesse elujõu ehk praana energiaga. Põnevate, elust enesest võetud näidete ja tõhusate harjutustega pikitud nädalavahetusel tuleb muu hulgas juttu kolmest etapist joogaasendi praktiseerimisel, kolmest east jooga praktiseerimisel, sidekoe saladustest, lihaste füsioloogiast, diafragma vabastamisest, niude-nimme- ehk psoas-lihasest, mida joogas ka hingelihaseks kutsutakse ning paljust muust.
Funktsionaalset anatoomiat tutvustab nakatava huumorimeelega Laurier-Pierre nii: “Anatoomia uurib surnud keha. Inimese ülesehitusest arusaamiseks lahatakse laipu, ent surnud keha erineb elusast väga palju. Funktsionaalne anatoomia seevastu tegeleb elusa kehaga. Ka siin lahatakse – seda kutsutakse kirurgiaks – ent elusas kehas liigub energia ja voolab elujõud praana, millest paljud kirurgid paraku midagi ei tea. Joogast ja praanast teadlikud arstid opereerivad hoopis teistmoodi, austusega keha vastu.“
Laurier-Pierre Desjardins (PhD) on kriya joogi ja üleilmselt tunnustatud osteopaat-füsioterapeut, kes on tervisehariduse-alase doktorikraadi saanud Montreali ülikoolist ning praktiseerinud joogat üle 40 aasta. Viimased 20 aastat on ta keskendunud funktsionaalse anatoomia õpetamisele. Aastal 2012 andis Desjardins välja raamatu “Joogateraapia printsiibid”, mis on tõlkimisel eesti keelde. Tema neli aastat tagasi samal teemal peetud kursuse põhjal ilmunud lugu “Müstiline sidekude” saab lugeda siit blogist.
Kursus on mõeldud joogaõpilastele ja -õpetajatele, füsioterapeutidele, osteopaatidele, kiropraktikutele ning kõigile neile, keda huvitavad jooga ja inimkeha toimimise saladused. Kursuse läbinud saavad osaleda nädal hiljem 12.–14. mail toimuval jätkukursusel Pranajaama kui hingamise valdamise teaduslik kunst. Kursuse lisainfo leiad siit.
12.–14. mail PRANAJAAMA KUI HINGAMISE VALDAMISE TEADUSLIK KUNST
See praktiline intensiivkursus on neile, kes on kas varasematel aastatel või nädal varem läbinud Laurier-Pierre Desjardinsi kursuse Elujõu anatoomia. Kriya hatha jooga tervendav vägi ning õpetab, kuidas siduda jooga hingamisharjutused ehk pranajaamad igapäevaelu või joogapraktikaga. Kursusele tulnud saavad Laurier-Pierre Desjardinsi juhendamisel üle kümne lihtsa ja turvalise hingamistehnika praana ehk elujõu liikumise korrastamiseks ja vabastamiseks.
Kursusel tuleb muu hulgas juttu hingamise anatoomiast ja füsioloogiast, pranajaama tähtsusest, hingamisharjutusteks valmistumisest, hingamisteede puhastamisest, sobivatest kehaasenditest, keha kesk- ja nn ärevuse teljest, hingamispraktikast haigestumise korral ning paljust muust.
12.–14. mail TRADITSIOONILINE TAIMETARKUS JA RAVIMTAIMED NAISTELE
Esmakordselt Eestit külastav Marie Provost jagab kolme päeva jooksul oma põhjalikke teadmisi naise kehast, selles toimuvast ning naistele sobivatest ja vajalikest ravimtaimedest ja taimeravimitest. Kursusel tuleb muu hulgas juttu naise elus valitsevatest rütmidest, naiste tervise iseärasustest, traditsioonilise taimeravi alustest, ida ja lääne farmakopöadest, taimede toimimisviisidest, hormoonidest, menstruatsioonist, menopausist, põletikest, närvisüsteemi ning luude ja kudede tervisest.
Marie Provost on ravimtaimedega olnud seotud pea 40 aastat. Hinnatud õpetajana on ta aastakümneid jaganud oma sügavaid teadmisi nii ravimtaimedest ja nende kasutamisest igapäevaelus ning naiste ja laste tervise eest hoolitsemisel, kui ka ravimitaimeaedade rajamisest ja paljust muust. Praktiku ja teoreetikuna on Marie puutunud kokku taimeravi kõikide tahkudega ning pühendunud ravimtaimede kasutamise populariseerimisele nii kodus Kanadas kui mujal maailmas. Tema 1978. aastal rajatud ettevõte Clef des Champs (www.clefdeschamps.net) valmistab värsketest taimedest enam kui 200 erinevat ravimtaimetõmmist, milleks vajalikke mahemärgiga taimi kasvatatakse firma oma ravimtaimeaia terrassidel Laurentiani mägedes Quebecis. Ravimtaimekapslite ja teede valmistamiseks hangitakse mahekvaliteediga ravimtaimi lisaks kõikjalt maailmast. Quebeci taimetarkade assotsatsiooni Guilde des Herboristes asutajana oli Marie 11 aastat selle juhatuse liige. 15 aastat osales ta ka tervisetoodete jaoks mõeldud seadusandluse väljatöötamises kuni looduslikke tervisetooteid puudutavad eeskirjad Kanadas välja arendati ja ellu rakendati. Kursuse lisainfo leiad siit.
Allikas ja lisainfo: Lilleoru
Foto: lilleoru.ee
Toimetas Sander Soomaa
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.