5. oktoober 2022 kell 17:20
Teeme ülevaate Telegramile silma jäänud uudistest 2022. aasta 39. nädalast ehk ajavahemikus 26. september kuni 2. oktoober. Nädala küsimuseks osutus: mis juhtus Nord Streami gaasitorudega?
Vaata lähemalt:
1
Kui laiatarbemeedia kaldus plahvatustes/leketest suuresti süüdistama Venemaad (https://www.err.ee/1608736219/eksperdid-voimekus-nord-streami-torude-ohkimiseks-on-venemaal), leidus ka neid, kes selles kahtlesid. Näiteks Tartu ülikooli füüsika instituudi emeriitdotsent Hanno Ohvril ütles Delfi Fortele, et „Me üritame kõigepealt kõike ajada Venemaa kaela, aga kui mõelda, kui keeruline on tehnoloogiliselt gaasijuhtmete parandamine, siis ma ei näe mingit põhjust, miks peaks Venemaa oma arterisoont läbi lõikama.“ (https://forte.delfi.ee/artikkel/120074428/tartu-ulikooli-teadlane-nord-streami-lekete-kohal-lahevad-laevad-pohja-enne-kui-jouavad-sos-signaaligi-anda?)
Täpselt samal päeval 27. septembril, kui Nord Streami torud mitmest kohast plahvatasid, avas Poola uue gaasiühenduse Norraga (https://majandus.postimees.ee/7614383/poola-avas-uue-gaasiuhenduse-norraga). Huvitav kokkusattumus?
Igatahes küsitlusele vastanud Telegrami lugejatest 42% leidis, et USA on süüdi, kuna Biden juba aasta algul nii ähvardas, 28% arvas, et süüdi on kas USA või liitlased, 10% leidsid, et mingit plahvatust ei olnudki vaid see on bluff ning vaid 8% pidas tõenäoliseks Venemaa süüd. 1% vastanutest arvas aga, et keegi pole süüdi ja tegu oli õnnetusega.
Jätkame Telegrami uudistega.
2
https://www.telegram.ee/maailm/15-el-i-riiki-nouavad-euroopa-gaasi-hinnalae-kehtestamist
15 EL-i riiki nõuavad gaasi hinnalae kehtestamist Euroopas
Erakorralise meetmena kõrgete energiahindade vastu on enam kui pooled Euroopa Liidu riigid nõudnud üleeuroopalist gaasihinna ülempiiri kehtestamist ja on saatnud EL energiavolinikule, koroonaterrorist Kadri Simsonile vastavate nõudmistega kirja. Selles kutsuvad valitsused Euroopa Komisjoni üles esitama viivitamatult ettepanekut gaasi piirhinna kohta. See peaks puudutama gaasitarneid välismaalt – näiteks importi Venemaalt ja teistest riikidest –, aga ka tehinguid EL-i hulgimüügikeskustes.
Kusjuures Eesti ei kuulu nende 15 riigi hulka. Miks küll?
3
Kümned tuhanded inimesed nõuavad Prahas Venemaa-vastaste sanktsioonide lõpetamist
Sarnaselt Eestiga on ka Tšehhi Vabariigis suureks probleemiks kõrged energiahinnad. Kuid erinevalt Eestist on sealne rahvas piisavalt tugev, et üheskoos anda selge signaal oma riiki kahjustavate sanktsioonide lõpetamiseks. Kümned tuhanded inimesed tulid 29. septembril taas tänavatele, et avaldada meelt Ukraina sõja tagajärjel Venemaale kehtestatud sanktsioonide vastu, mis ilmselgelt mõjuvad halvemini Euroopale endale kui Venemaale.
4
https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/vaktsiini-mrna-rinnapiimas-mida-emad-peavad-nuud-teadma
Vaktsiini mRNA rinnapiimas – mida emad peavad nüüd teadma
Aasta tagasi soovitasid nii rahvusvahelised kui ka kodumaised “koroonaeksperdid” (loe: koroonaterroristid) rasedatel ja rinnaga toitvatel naistel end mRNA vaktsiiniga vaktsineerida. Perearstid, teiste hulgas näiteks Piret Rospu, selgitasid, et see on turvaline ning Rospu ütles isegi televisioonis, et “suht poogen”.
Värsked uuringud aga tõestavad nüüd vastupidist. Tuntud ajakiri JAMA Pediatrics teatab, et rinnapiimas on avastatud Covid-19 vaktsiinide mRNA. Nimelt tuvastati vaktsiinide mRNA-d enam kui pooltel rinnaga toitvate emade rinnapiimas 48 tunni jooksul pärast BionTech/Pfizeri või Moderna preparaadiga vaktsineerimist.
Kas imetavad naised peaksid pärast vaktsineerimist tegema rinnaga toitmises kahepäevase pausi? Ulmi ülikooli kliinikumi reproduktiivtoksikoloogia juhtiv ekspert Wolfgang Paulus on selles veendunud.
5
Uuring kinnitab, et ultraheli tehnoloogia kasutamine pidurdab lapse kasvu ema üsas
Kuigi ultrahelisuuringuid peetakse ohutuks ja neid tehakse massiliselt, siis mitmed teaduslikud tõendid viitavad sellele, et raseduse ajal tehtud ultraheliuuring jätab oma jälje.
The Lancetis 1993. aastal avaldatud uuring ultraheli kohta pidi tõestama, et see on ohutu. Uuringu nn kõrvalproduktina avastati aga, et mitu ultraheliuuringut teinud emade puhul oli alakaalulise lapse sündimise riskitegur suurem kui suitsetajate puhul. Tegelikult oli isegi 80% suurem tõenäosus, et laps sünnib alakaalulisena.
Kui see ligi 30 aastat tagasi tehtud uuring, mis väidetavalt tõestas ultraheli ohutust, ütleb, et laps võib sündida seetõttu madalama kaaluga, siis miks sellest nii vähe räägitakse?
6
Värskes Telegrami Podcastis oli külaliseks Janika Veski, kes rääkis, kuidas hispaaniakeelne teadusmaailm MMS-i avastab
Kuigi Eesti avalikkusele on ühe suurima PR-kampaania raames pähe taotud, et joogivee puhastaja kloordioksiid, mida nad ka matkapoest osta saavad, on mürk, on hispaaniakeelne teadusmaailm selle mitmekülgse aina kasutusalasid avastamas.
Näiteks suuresti hispaaniakeelseid riike kaasav organisatsioon Comusav (Coalición Mundial Salud y Vida, eesti k “ühendus tervise ja elu jaoks”), kuhu on koondunud tuhanded arstid, teadlased ja meedikud, uurib kloordioksiidi kasutusvõimalusi koroona ja teiste haiguste raviks ning jagab oma avastusi igakuistel avalikel konverentsidel.
Sellest ja paljust muust saad rohkem teada Telegrami podcasti vaadates.
7
CDC üllatuslik uuendus: USA tervishoiuasutustes ei nõuta enam maskikandmist
Kui CDC soovitas varem tungivalt tervishoiuasutustes kanda maski COVID-19 pandeemiaga võitlemiseks, siis nüüd on juhist muudetud. “Uuendused tehti selleks, et kajastada vaktsiinide ja läbipõdemise teel saadud kõrget immuunsuse taset ning tõhusate ravi- ja ennetusvahendite kättesaadavust,” öeldakse CDC uutes juhistes.
Huvitav, millal Eesti haiglad sellest õppust võtavad?
Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast.
Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!
Toimetasid Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.