11. september 2013 kell 16:40
Eesti Maaülikooli hüdrobioloogid on pikaajalise koostöö tulemusena koondanud süstemaatilisse pildigaleriisse hüdrobioloogiliste uurimistööde käigus kogunenud pildimaterjali Eesti jõgede ja järvede kohta, vahendab ERR.
Maaülikooli loodusteaduslike kogude projekti koordinaatori Märt Rahi hinnangul võimaldab aastakümnete taguste fotode võrdlemine järvega toimunud muutusi hinnata paremini kui hulk tabeleid järve hüdrokeemiast. Kuna varasemalt on Eesti veekogude kohta käiv pildimaterjal jaotunud erinevatesse publikatsioonidesse, on konkreetse veekogu pildiline ajalugu aga raskesti jälgitav.
Maaülikooli virtuaalses pildikogus on materjal liigitatud maakondade kaupa ning järvede ja jõgede pildid on välja toodud aastate lõikes. “Selline süstemaatiline jaotumine ja võrdlemise võimalus teeb sellest mahukast pildikogust ühe täiuslikuma veekogude teemalise õppematerjali,” ütles Rahi.
Praeguses pildikogus on kõige ebamäärasemad kaks parameetrit: pildistamise koht ja asimuut, sest enamus pildimaterjalist pärineb GPS-i eelsest ajastust. Paljudel piltidel vajab täpsustamist ka ligikaudne pildistamise aeg.
Ka Sina võid aidata parandada või täpsustada pildiga kaasnevat andmestikku (mis avaneb, kui klikkida fotol lingile Vaata lähemalt), selleks on vaja vaid võtta ühendust kogu halduriga.
Vaata Eesti veekogude pildikogu siit.
Siinkohal on meil meeldiv võimalus meelde tuletada, et meie lehelt leiad Eesti suuremate allikate kaardi, mis valmis Telegrami koostöös Geoloogia Instituudi professor Alvar Soesoo ja tema kolleegidega.
Allikad: ERR, Eesti veekogud
Fotol Loo paisjärv Harjumaal (1975): Eesti veekogud / N. Mikelsaar
Toimetas Ksenia Kask
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.