Brandon Carter: Trenn aitab sul saavutada kõik unistused elus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. oktoober 2022 kell 18:47



Brandon Carter (40) on fitnessiguru, motivatsioonikõneleja, modell, ärimees ja sotsiaalmeedia staar, kes usub karmasse ning teeb seetõttu tasuta koolitusvideoid treeningute, toitumise ja eneseabi kohta. Oma kogemuse põhjal usub ta, et trenn aitab saavutada elus kõik unistused. “Lisaks regulaarsele trennile on veel viis meetodit, mis on aidanud mul end nullist üles miljonäriks töötada. Kui sa teed neid viite asja iga päev, siis on edu põhimõtteliselt garanteeritud,” ütleb ta oma elu viie kuldreegli kohta, mida jagame artikli teises osas.

Artikkel ilmus Telegramis esmalt augustis 2019.

 

Enne seda, kui ma trenni tegema hakkasin, tegelesin väga paljude mõttetute asjadega: vedelesin niisama, mängisin arvutimänge, peksin pihku jne. Mul polnud palju sõpru, ma olin väga häbelik ning mul polnud ka oma tüdrukut. Ma olen pärit Chicagost mustade linnaosast, aga kuna mina pole nii tumedanahaline nagu enamik seal, siis kutsuti mind white boy’iks. Ma olin kleenuke ja mul olid lokkis juuksed. Mind narriti pidevalt ning mulle anti ka peksa. Siis saadeti mind sõjakooli – seal olin ma ainus mustanahaline ja pidin samade probleemidega edasi tegelema, ka sõjakoolis osalesin kaklustes. Ühel hetkel sai mul sellest kõigest villand ja ütlesin iseendale: „Aitab!“ Mõtlesin, et kui ma oleksin tugevam, siis minuga ei noritaks nii palju tüli, ma suudaksin ennast kaitsta ning ehk leiaksin ka julgust, et tüdrukutega suhelda.

Hakkasin tegema trenni ja lugema erialast kirjandust, tasapisi hakkas kehakaal tõusma ning tundsin, kuidas ma enesekindlamaks muutun. Tegin terve suve trenni, sõin nii palju kui jaksasin ning kasvatasin musklit. Sügisel tagasi kooli minnes mõtlesin, et tahaks näha, kas nüüd keegi tuleb minuga tüli norima. Siis juhtus midagi huvitavat – mitte keegi ei hakanud minuga norima enam ja ma tajusin, et mind on hakatud austama. Mult hakati nõu küsima, kuidas trenni teha.

Alguses arvasin, et minuga ei juleta enam norida, sest ma olen tugevam, aga see polnud peamine põhjus. Olin muutunud sisemuselt, ma olin uus inimene, enesekindel ja motiveeritud. Ma ei taha kedagi maha teha, kui kellelegi meeldivad arvutimängud, lihtsalt mina jõudsin oma elus sellisesse etappi, kus mul polnud sellisteks tegevusteks enam aega. Mul olid uued eesmärgid – ma ei pidanud enam masturbeerima, sest mulle tekkisid tüdrukud.

Kui sa tegeled fitnessiga, siis see nõuab suurt pühendumist, sest sellega kaasnevad kohustused ja piirangud. Sa pead toituma korralikult, magama piisavalt, tegema rutiinset trenni jne. Saladus on selles, et kui sa oma kavast järjekindlalt kinni pead, siis tuleb sul enesekindlus, mida ei saa feikida. Sa hakkad endasse uskuma ja ennast usaldama, sa võtad endale eesmärgi ja teed selle ära. Need väikesed lubadused, mis sa endale iga päev annad ja mida sa ellu viid, hakkavad sind muutma. Üks enesekindluse definitsioone on „kindel usaldus“. Mul on usaldus laua vastu, mille peale ma asetan oma toidu, ma tean, et see ei kuku ümber. Kui sa hakkad endale iga päev andma pisikesi mikrolubadusi ja täidad need, siis hakkad sa endasse rohkem uskuma. Hakkad teistmoodi käituma, kõnnid teistmoodi, räägid teistmoodi ja sul on teistsugune pilk – see pole teesklus, vaid reaalselt teistsugune energia. Nii juhtub, kui sa pühendud fitnessile.

 

Ma olen 19-aastasest peale olnud personaaltreener ja alati, kui ma näen oma õpilasi edasi arenemas, kui nad saavutavad keha ja vormi, millest nad on alati unistanud, siis muutuvad nad ka sisemiselt. Nad justkui tõusevad kõrgemale sagedusele – seda teeb enesekindlus. Kui sul jääb enesekindlusest puudu, siis sea endale eesmärk ja lihtsalt tee see ära!

Minul olid koolis halvad hinded, aga kui ma hakkasin süstemaatiliselt trenni tegema, siis see kandus see distsipliin edasi ka minu teistesse tegevustesse. Mu hinded läksid paremaks. Selliseid põhimõtteid rakendan ma tänaseni ka oma ärides. Ma juhin toidulisandite ja rõivaste äri. Ma sean endale samamoodi eesmärgid, nagu tegin trenniga. Kui sa ei suuda ise ennast muuta, siis kuidas kavatsed sa miskit muud muuta? Kui sul pole enda üle kontrolli, siis kuidas sa plaanid välist maailma muuta? Kõik algab sinust endast ja sellepärast on trenn niivõrd oluline.

 

Paljud kurdavad, et neil pole aega trennis käis, sest neil on muud kohustused. Hei, sa pole esimene inimene, kellel on ka muud kohustused. Reaalsus on see, et trenn aitab sul oma teisi kohustusi täita, sest see loob distsipliini ja terviklikkuse. Olgu selleks töö, suhted või pere. Asi pole selles, et sul poleks aega trennis käia, vaid selles, et sul pole distsipliini. Kui asi oleks tõesti nõnda, et inimestel poleks aega käia trennis, siis ei tehtaks pidevalt juurde niivõrd palju uusi arvutimänge, filme, telesaateid ja muud meelelahutust. Inimestel on aega vedeleda ja tegeleda suvalise jamaga, sest neil puudub distsipliin. Väga lihtne on olla keskpärane inimene, kes tarbib palju meelelahutust, ja selles pole midagi halba. Aga mina soovin saavutada midagi enamat endale ja minu ümber olevatele inimestele. Ma usun, et paljud tahavad saavutada midagi suurt. Kui sa ei suuda saavutada edu iseendas, siis pole mõtet arvata, et sa suudad seda mõnes teises valdkonnas. Edu on raske saavutada, sest vajalik distsipliin nõuab igapäevast pühendumist. Mida iganes sa soovid elus saavutada, siis tea, et fitness ja trenn aitavad sul seda teha. Kui sa oled kehalt ja vaimult tugev, siis oled võimeline saavutama kõike.

Motiveeritult on lihtne asju ära teha, aga raskem on hoida motivatsiooni ennast. Kuidas seda teha? Distsipliiniga! Sa ei pea rohkem lugema eneseabi kirjandust ega vaatama motivatsiooni videoid, sest kõige saladus on distsipliin. Ma pole kohanud mitte ühtegi edukat inimest, kes poleks distsiplineeritud. Seega, sa pead otsustama, kelleks sa soovid saada – kas sa tahad olla badass, kes saavutab oma unistused, või viriseja, kes leiab vabandusi, miks ta oma unistusi pole teoks teinud. Unistada on tore, aga ainult sellest ei piisa, lisaks sellele pead olema ka distsiplineeritud.

 

 

5 harjumust, mis tagavad rõõmu, parema elu ja edu

1. Ärka varakult

Ma ärkan iga päev 4.30, see võimaldab mul saada palju asju tehtud veel enne seda, kui enamik inimesi üles ärkab. Mu eesmärk on kõige olulisemad asjad ära teha enne lõunat – hommikuti tegelen loovtööga ning pärast lõunat olen mänedžer, kustutan tulekahjusid jne. Varajase ärkamise üks suuri võlusid peitub selles, et see on aeg, mil keegi sind ei sega. Tundub, nagu mu päev oleks pikem, aga tegelikult on see sama pikk kui teistel. Lihtsalt hommikused tunnid on paratamatult produktiivsemad. Ma proovin iga päev minna magama juba kell 9, vahel venib see kella 10 peale ning vahel harva kella 11 peale – viimase puhul lööb see mu graafiku ja unerežiimi sassi ning ma üritan seda vältida.

Kõige raskem sellise eluviisi juures on teadmine, et sa pead mõnedest naudingutest elus loobuma – õhtused jauramised jne –, seega küsimus on: kas oled valmis neid ohverdama? Mina olen valmis oma õhtutest loobuma, et kümnekordistada oma firma käivet. Sellistel hetkedel võid endalt küsida: kas minu elu on parem tänu sellele, mida ma praegu teen? Ja kui sa veedad oma õhtuid arvutimänge mängides, siis juhul, kui sa ei plaani saada World of Minecrafti või Mind of Warcrafti maailmameistriks, siis võib-olla ei ole see parim ajaveetmise plaan. Ma olen kindel, et arvutimängude mängimine on lahe, aga mina neid ei mängi. Paljud asjad on lahedad – litsid on lahedad, kokat on lahe panna jne, aga need tegevused ei muuda mu tulevikku paremaks ja sellepärast ma sellega ei tegele – ma lähen varakult magama.

4.30 ärkamine pole lihtne, aga kui sa selle masterdad, siis võidad algul päeva ja siis nädala, siis kuu ja aasta ning nõnda võidad sa ka elus. Enamik edukaid inimesi ärkab vara ja nad teevad suuri tegusid. Kui su meeleseisund ütleb sulle, et tahad siiski nautida elu ja pingutada ei viitsi, siis muidugi, mine ja naudi oma elu. Ja siis vaata, kui tore on su elu, kui oled üle 35 aasta vana ning sul pole peale naljakate lugude suurt midagi ette näidata. Sest elu ei lähe kergemaks. Kui sul on suured unistused, siis unusta ära õhtused pidutsemised. Tuleviku edu nimel on vaja teha ohverdusi täna: ärka varakult, nõnda saad rohkem tehtud veel enne, kui su konkurent üles ärkab. Kui sa näed sportlast poodiumil, siis tea, et sinna viis ta suur töö ja minevikus tehtud ohverdused. Kui sa ohverdusi ei tee, siis tõenäoliselt näed võitjaid vaid ekraanilt, aga mina tahan ise olla võitja. Sa näed meid „poodiumil“ ja mõtled: kahju, et see mina ei ole.

Uuringute kohaselt ärkab enamik edukatest inimestest enne 6 hommikul. Varase päeva alustamise võlu peitub selles, et enamik teisi magab, kõik on vaiksem ja rahulikum ning sa saad segamatult oma asju teha. Keegi ei helista ega saada sõnumeid, liiklust pole.

2. Hoia telefon kuni lõunani airplane mode’i peal

Ma hoian oma telefoni kuni lõunani airplane mode’i peal, et keegi mind ei häiriks ja ma saaksin oma tööd teha. Multitasking on müüt, see on tõestatud eksikujutelm. Multitaskingut tehes sa tegelikult hüppad ülesannete vahel, aga iga hüppe korral vajab aju aega, et ümber häälestuda. Ja kui sa kogu aeg hüppad, siis sa ei saa oma tööga ühte voolu. Igasugune sotsiaalmeedia ja kõnede-tekstide saatmine/lugemine häirib fookust. Kas sa tead, miks LeBron James ei tšeki oma sõnumeid mängu vaheajal? Sest ta on keskendunud mängule ja võidule. Ja täpselt samamoodi tunnen mina, kui teen hommikuti kontoris tööd – see on minu mäng ja minu võit. See on produktiivsuse nõuanne – segamised ja kõrvalekaldunud tähelepanu on produktiivsusele kui vähk. Need hävitavad su ja takistavad edu. Sotsiaalmeedia suurkorporatsioonid on palganud endale maailma parimad inimesed, et võita su tähelepanu, seega ära isegi ürita nendega võidelda, lihtsalt hoia oma telefon airplane mode’il niipalju kui võimalik.

3. Aja olulised asjad lõunaks korda

Vali iga päev välja kolm kõige olulisemat asja, mis vajavad tegemist ning proovi need ära teha enne lõunat. Kui sul on 10 kohustust, siis vali ikkagi välja esikolmik ja tee need ära enne lõunat. Kui sa seda suudad, siis oled päeva ära võitnud.

4. Mediteeri

Mina olen aastaid mediteerinud. Mediteerin iga hommik vähemalt 10 minutit ja proovin võimalusel teist korda mediteerida õhtupoole. Ma teen sellist meditatsiooni, kus keskendun ainult hingamisele – iga kord, kui mõte hakkab kipub uitama, keskendun uuesti hingamisele. Põhimõte on 10 minutit olla keskendunud ainult hingamisele. See pole sugugi kerge, eriti tänapäeval, kus paljusid kimbutab aktiivsus- ja tähelepanuhäire, mind nende seas. Raske on mõtet hoida ainult hingamisel, alati kui suudan hajevile läinud mõtte hingamisele tagasi tuua, tähistan seda endamisi. Mediteerimine aitab keskenduda ühele asjale korraga. Enamik edukatest inimestest praktiseerivad mingisugust mediteerimist. See on aju harjutus, meditatsioon tõstab testosterooni – sobib treeninguteks, äris, kõigeks. See aitab luua vaimule six-pack’i.

5. Koosta iga päev järgmise päeva plaan

Kui ma hommikul ärkan, pole vaja mõelda, mida ma täna tegema pean, vaid mul on „lahingukava“ juba ees ning ma olen valmis „tulistama kõike, mis liigub“. Selle suur võlu on, et su alateadvus saab juba seda plaani vormida ajal, kui sina magad. Alati on parem, kui sul on plaan valmis ja sa ei pea seda käigupealt looma.

 

Allikas: Brandon Carteri Youtube

Fotod: brandoncarter.com

 

Toimetas Mihkel Koslow

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt