Ajakirjanik Michael Hastings suri kahtlastel asjaoludel

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. juuni 2013 kell 15:45



 

18. juunil suri Ameerika auhinnatud uuriv ajakirjanik Michael Hastings. Nädal pärast saatuslikku autoõnnetust on aga üha rohkem üleskerkinud küsimused seoses FBI võimaliku osalusega tema surmas.

 

Michael Hastings oli “BuzzFeed’i” ja “Rolling stone’i” ajakirjanik ning ta üks selliseid reportereid, kes kunagi ei kartnud avaldada tõde. Tema sulest on tulnud mitmed maadraputavaid artikleid, nende hulgas eksklusiivne intervjuu Wikileaksi asutaja Julian Assange’iga ning lugu Talibani vangist Bowe Bergdahlist.

 

Hastingsil oli mitmeid vaenlasi

17. juunil saatis Michael Hastings Buzzfeedi toimetusele ja oma heale sõbrale emaili pealkirjaga “FBI uuring, re:NSA“, milles kirjutas, et mõned föderaalametnikud soovivad intervjueerida tema sõpru ja kaastöölisi. “Kui ametkond jõuab BuzzFeed’i, siis oleks tark kohe taotleda õigusnõustaja enne igasugust jutuajamist meie uudistekogumisest ja ajakirjanduslikel teemadel,“ kirjutas ta. Samas kirjas lisas ajakirjanik, et tal on parajasti käsil suurem lugu, mille tõttu peab olema natukene aega eemal.

Vähem kui 24 tundi hiljem sõitis ta Hollywoodi puiesteel vastu puud ning tema auto puhkes leekidesse.

Kuna ajakirjanik tegeles teemadega, mis paljudele meeltmööda ei olnud, siis on selge, et tal oli ka palju vaenlaseid.

 

Surmaga seotud kahtlased asjaolud

Spekuleeritakse ka selle üle, mis võis olla suurem artikkel, mis Hastingsil parajasti käsil oli. Paljud arvavad, et see võib olla seotud PRISM-i või mõne muu valitsusega seotud juhtumiga, mis oleks paljude inimeste huvides pidanudki avaldamata jääma.

Mõne allika sõnul töötas Hastings parajasti artikli kallal, mis rääkis Florida seltskonnadaam Jill Kelleyst, kes oli eelmisel aastal seotud suure skandaaliga, milles olid osaliseks ka endine CIA juht David Petraeus ja George Allen. Viimane oli sel ajal USA vägede juhataja Afganistanis. Skandaali käigus paljastus abieluväline afäär Petraeusi ja tema biograafi Paula Broadwelli vahel ning selle tulemusel pidi CIA juht oma kohalt lahkuma.

Lisaks oli Hastingsil kokkulepe Wikileaksi juriidilise meeskonnaga, kes lubasid teda aidata, sest Hastingsi sõnul oli ta FBI uurimise all. Wikileaks väitis samuti, et Hastingsi surmaga on seotud “mitteavalik komplikatsioon“, kuid pole rohkem infot selle kohta avaldanud.

Kahtlane on ka asjaolu, et kuigi tavaliselt FBI meedia tähelepanule ei vasta, siis seekord tegid nad erandi, tehes avalduse, milles eitavad oma seotust Hastingsi ning tema uurimisega.

Ka autoõnnetus ise tekitab kahtlusi. Kui auto vastu puud sõitis, siis lendas mootor välja ning see leiti hiljem 30 meetri kauguselt. Selline mootori autokerest väljumine on aga ebatavaline, eriti Mercedese puhul, ning tähendab seda, et Hastings pidi sõitma kiirusel 160 km/h, mis on palju rohkem, kui sel teel lubatud oli.

Ükski nendest kahtlustest iseenesest ei ole piisavalt veenev tõendamaks Hastingsi surmaga seotud kahtlaseid asjaolusid. Kuid kui vaadata neid kõiki koos ning lisada Hastingsi taust ja tema suhted valitsuse ja selle saladustega, siis võib oletada, et tema surma puhul ei olnud tegemist õnnetusega.

 

 

Allikad: Rolling Stone, Russia Today, Policymic

Foto: patdollard.com

 

Toimetas Stinne Loo

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt