Altkäemaks? Pfizeri dokumendid: BioNTech maksis FDA-le ligi 3 mln dollarit COVID-19 vaktsiini heakskiitmise eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. märts 2022 kell 16:37



Pilt: John Tiedemann “Elephant in The Room” / pildile lisatud tekstid: reddit.com

Kuna uudised keskenduvad praegu jätkuvalt Ukraina olukorrale, siis jääb tohutut elevant otse meie elutoas enamikule märkamata. Hiljutise kohtumääruse kohaselt peab FDA avaldama iga kuu 55 000 lehekülge Pfizeri andmeid, mida kasutati koos BioNTechiga toodetud COVID-19 vaktsiini autoriseerimiseks. Pfizeri dokumentidest selgub, et BioNTech maksis FDA-le 2 875 842 dollarit “ravimikasutaja tasu” COVID-19 vaktsiini heakskiitmise eest. Siit saab nüüd alla laadida 150 dokumenti.

 

Üks avaldatud dokumentidest kirjeldab retseptiravimite kasutajatasu, mille BioNTech maksis FDA-le 20.04.2021 COMIRNATY COVID-19 mRNA vaktsiini eest, mille FDA seejärel 2021. aasta augustis heaks kiitis.

See “retseptiravimite kasutajatasu” oli 2 875 842,00 dollarit. (Link)

Veel üks huvitav dokument, mille leidsin, on siit leitud “VÄLISANDMETE JÄRELEVALVE KOMITEE”.

 

Siin on välja toodud selle „Välise andmeseirekomitee” eesmärk:

See välisandmete seirekomitee (E-DMC) (edaspidi “komitee”) on üks väline, sõltumatu ekspertide nõuanderühm, mis on loodud BNT162 vaktsiiniprogrammi ohutuse ja tõhususe andmete jälgimiseks. Komitee loomise peamine põhjus on tagada, et katsealuste ohutuse tagamiseks ning teadusliku ranguse ja uuringute aususe säilitamiseks on olemas asjakohased välised kaitsemeetmed.

Komitee vaatab läbi kogutud ohutusandmed kõigis uuringutes, samuti efektiivsuse andmed uuringu C4591001 2./3. faasi osas. Komitee nõustab Pfizerit praeguste ja veel värvatavate osalejate ohutuse ning uuringu jätkuva teadusliku kehtivuse osas. Lisaks komitee ohutusülevaatele vaatavad Pfizeri kvalifitseeritud töötajad läbi ohutusandmed vastavalt ohutusjärelevalve ülevaatuse plaanile ja teavitavad komiteed olulistest leidudest. Uuringu C4591001 efektiivsusandmed on komiteele kättesaadavad, kui on planeeritud efektiivsuse vaheanalüüs või kui seda peetakse vajalikuks riski-kasu suhte hindamiseks.

 

Ja veendumaks, et see komitee teeb oma tööd korralikult, et tagada “katsealuste ohutus ja säilitada teaduslik rangus”, siis kes vastutab FDA-s selle eest, et see toimuks?

Mitte keegi. Pfizer oli see, kes vastutas ja BioNTech rahastas seda.

Selle uuringu läbiviimise eest vastutab Pfizer. BioNTech on selle uuringu regulaarne sponsor.

Komisjoni liikmetel ei tohi olla “huvide konflikte”.

Komisjoni liikmed täidavad sõltumatu järelevalvekomitee liikme huvide konflikti vormi CT22-GSOP-RF01. Komitee liikmetel ei tohiks olla ilmseid olulisi huvide konflikte. Komisjoni liige peab avalikustama mis tahes võimaliku huvide konflikti, mis tekib liikmel komisjonis oleku ajal.

 

Ja kes vastutab FDA-s selle eest, et see komitee, kes jälgib “ohutuse ja tõhususe andmeid”, oleks vaba huvide konfliktidest?

Mitte keegi. Jällegi vastutab selle eest Pfizer.

“Pfizer otsustab, kas võimalik konflikt nõuab komitee liikmelisuse lõpetamist.”

Küsimus, millele siin siis vastust tuleb leida, on see, millist rolli mängis FDA (kui üldse) andmete „välises” jälgimises, et tagada terviklikkus ja ohutus uue vaktsiini puhul, mida hakatakse süstima sadadele miljonitele inimestele?

Näib, et nad tegid “kummitempli” protsessile, mida täielikult haldas Pfizer ja mida rahastas BioNTech.

Siin on välisandmete järelevalve komitee liikmed, kelle valis ilmselt Pfizer, keda Pfizer jälgis ja keda Pfizer uuris, et veenduda, et nad teevad oma tööd ja et ei esine huvide konflikte.

Teine huvitav asi, mida see dokument paljastab, on see, et märkimisväärne hulk inimesi, kes kogusid andmeid selle komisjoni läbivaatamiseks, asusid Hiinas.

Huvitav, kas algandmed asuvad ka Hiinas?

 

Allikas: healthimpactnews.com

 

Tõlkis ja toimetas Hando Tõnumaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt