Bilderbergi kohtumisest võtavad osa ka peaminister Jüri Ratas ja Rail Balticu juht

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. juuni 2018 kell 13:45



7.-10. juunil toimub Itaalias Torinos juba 66. korda iga-aastane valitsusvälise mõjuorganisatsiooni Bilderbergi grupi konverents. Maailma mõjukad riikide, korporatsioonide ja teadusringkondade eliidi esindajad kohtuvad nagu ikka suletud uste taga, sel korral Torino NH Lingotto Congress hotellis. Osalejate nimekirjast leiab eestlastest peaminister Jüri Ratase ja lätlastest Rail Balticu juhi Baiba Rubesa. Eesti (alternatiiv)ajakirjandusest on Bilderbergi grupi kohtumist n-ö aia tagant kaemas käinud Telegram 2013. aastal ja Vanglaplaneet 2016. aastal.

 

Valitsuskommunikatsiooni direktor Urmas Seaver ütles Ärilehele, et teadaolevalt on Jüri Ratas esimene Eesti riigijuht, kes sai kutse üritusel osaleda. 2018. aasta kohtumisele kutsutute avaliku nimekirja leiab siit, seal seisab näiteks ka pea iga-aastase osaleja Henry Kissingeri nimi.

 

Teemadena on lubatud üles võtta:

  1. Populism Euroopas
  2. Ebavõrdsuse väljakutse
  3. Töö tulevik
  4. Tehisintellekt
  5. USA enne valimisi
  6. Vabakaubandus
  7. USA maailma juhtpositsioonil
  8. Venemaa
  9. Kvanttehnoloogia
  10. Saudi Araabia ja Iraan
  11. “Tõejärgne” maailm
  12. Päevakajalised sündmused

 

Väike ülevaade Bilderbergi grupist

Ametlikul kodulehel tutvustatakse kohtumisi järgmiselt: “Bilderbergi grupp loodi 1954. aastal, et korraldada sujuvamat kommunikatsiooni üle Atlandi ookeani. Kutse kohtumisele saadetakse tavaliselt 120–150 inimesele, kellest kaks kolmandikku tuleb Euroopast ja üks kolmandik Põhja-Ameerikast. Kolmandik osalejatest on valitsussektori töötajad ja poliitikud ning kaks kolmandikku rahanduse, majanduse, tööstuse, hariduse ja kommunikatsiooni valla esindajad. Osalejad kutsutakse sinna esindama iseennast, mitte oma organisatsiooni.” Mõned aastad tagasi lisati lehele ka märge, et kohtumisel ei ole soovitud tulemust, seal ei võeta vastu resolutsioone, ei peeta mahahääletamisi ega tehta poliitilisi avaldusi. Ometi on osalejad ise korduvalt muud väitnud, näiteks 2009. aastal ütles koosistumise juhataja Étienne Davignon, et Euro valuuta on Bilderbergi grupi töövili.

Bilderbergi kohtumiste ümber ringleb hulgaliselt (vandenõu)teooriaid, kuna kõrvalseisjaid, sh ajakirjanikke, sinna ei lubata ning laua taga räägitu jääb vaid osalejate vahele. Bilderbergi gruppi peetakse üheks mõjukamaks valitsusväliseks mõjuorganisatsiooniks, kus “liigutatakse maailmamängu nuppe”. Bilderbergi grupi üks asutajaliikmetest on pankur ja ärimees David Rockefeller, kes asutas 1973. aastal ka ühe teise valitsusvälise mõjuorganisatsiooni, Kolmepoolse ehk Trilateraalse komisjoni. Rockefellerite erinevad fondid on mõlema organisatsiooni kohtumisi ka pidevalt rahastanud. Mainimist tasub ka, et Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves oli aastatel 2004–2006 Kolmepoolse komisjoni liige, kohtumistel on osalenud ka endine peaminister Andrus Ansip.

David Rockefeller ütles juba 1991. aastal, et maailm on valmis maailmavalitsuse loomiseks. Samuti ei hoidnud ta end tagasi 2002. aastal ilmunud elulooraamatus, kust on lendu läinud ka kuulus tsitaat: “Mõned isegi usuvad, et me oleme osa mingisugusest salasepitsusest, mis töötab USA huvide vastu, luues minust ja mu perest pildi kui “internatsionaalidest”, kes konspireerivad koos teistega üle maailma selle nimel, et luua rohkem integreeritud globaalne poliitiline ja majanduslik struktuur – n-ö üks maailm, kui soovite. Kui see on süüdistus, siis ma võtan selle omaks ja olen selle üle uhke.”

Iga aastaga on suurenenud avalikkuse huvi konverentsil toimuva vastu ning seoses sellega on kohtumispaikade lähistel korraldatud ka mitmeid meeleavaldusi, kuhu on kokku sõidetud kõikjalt maailmast. Näiteks 2013. aastal toimus Bilderbergi jälgijatele Londoni lähistel Watfordis konverentsipaiga kõrval elurõõmus festival Bilderberg Fringe, mida külastas ka Telegram. 2014. aastal korraldati Kopenhaagenis kahepäevase kogunemise ajal sündmus We The People Bilderberg, mille raames toimus ka bilderberglaste kohtumispaiga Marriotti hotelli ees suur meeleavaldus, kus pidasid kõnesid paljud aktivistid, ajakirjanikud ja vandenõudeuurijad, sh sõltumatu meediaorganisatsiooni We Are Change asutaja Luke Rudkowski. 2015. aastal Telfs-Buchenis Austrias, Interalpeni hotellis toimunud kohtumise ajal nii massilist meeleavaldust ei toimunud, kuna konverentsi ajaks oli kasutusele võetud eelmistest aastatest oluliselt karmimad turvameetmed. 2016. aastal käis Saksamaal, Dresdenis Bilderbergi kohtumise aegseid meeleavaldusi kajastamas Vanglaplaneet, tol korral oli kohtumise hotelli ümbruses kehtestatud kogunemiskeeld. 2017. aastal kohtuti USA-s, Virginia Chantilly Westfields Marriotti hotellis, kus samuti hulk pealtvaatajaid protesti märgiks kohtumisele tulijaid tervitasid.

 

Vaata ka 2018. aasta kohtumise video-eelkajastust: Press For Truth

Allikad: Bilderberg Meetings, Wikipedia, Independent, Prison Planet, Telegram

Vaata ka: Delfi

Fotod: pealinn.ee, infowars.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt