Doktoritöö oli 17 aastat kadunud! Kas ülemaailmse koroonatesti välja töötanud viroloog Drosten on üldse doktor?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. oktoober 2020 kell 9:39



Foto: Charité, dr Markus Kühbacher

See on tõeline pommuudis, mille avastas hiljuti loodusteadlane dr Markus Kühbacher, kes on spetsialiseerunud teaduspettustele. Selgub, et tuntud viroloog prof Christian Drosten, kes töötas välja praegu kogu maailmas kasutatava nn koroonatesti, nõustab koroonakriisis Saksamaa föderaalvalitsust ja keda kujutatakse meediakanalites “koroonaeksperdina”, ei pruugi olla oma teaduslikku tiitlit väärt, sest tema doktoritöö oli 17 aastat kadunud. 

 

Drostoni doktoritöö ilmus välja alles 2020. aasta suvel

Drosten omandas doktorikraadi 2003. aastal Frankfurdi Goethe ülikooli meditsiiniosakonnas ja on nüüd Berliinis asuva Charité ülikooli professor. 2020. aastal sai ta tuntuks kui ülemaailmse koroonaspetsiifilise PCR-testi välja töötaja, kelle on kohtusse kaevanud nii saksa tippadvokaat dr Reiner Fuellmich kui ka mikrobioloog dr Stefan Lanka. Kui kasvas Drosteni populaarsus, kasvas ka teadusringkondade ja võhikute huvi tema doktoritöö vastu.

Frankfurdi ülikooli arhiivi juhataja dr Kühbacher oli üks neist, kes soovis aprilli alguses tema doktoritööd plagiaadi ja muude vastuolude osas kontrollida. Kuid uurimise käigus avastas ta uskumatu fakti: kuni 2020. aasta suveni ei olnud Drosteni teadustööd kataloogitud üheski Saksamaa ülikooliraamatukogus, sest ühtegi eksemplari polnud saadaval! 

Väidetavalt asus doktoritöö 17 aastat Frankfurdi ülikooli keldriarhiivis, kus oli see veekahjustuste tõttu kannatada saanud. Alles 2020. aasta suvel, mitmeid kuid pärast seda, kui Drosten oli välja töötanud ülemaailmse koroonatesti, ilmus doktoritöö koopia lõpuks välja.

 

Drosten võib doktorikraadist ilma jääda

Doktoritöö puudumine enam kui 17 aastat (nii et 2001. aastal esitatud koopiatest pole ühtegi jälge) tähendab Drostenile kaugeleulatuvaid tagajärgi, sest doktorikraadi võib välja anda alles siis, kui kõik doktoriõppe nõuded on täidetud. See hõlmab nii väitekirja õigeaegset avaldamist kui ka koopiate esitamist.

Dr Kühbacher viitab tollal kehtinud doktoriõppe määrustele, kus on kirjas:

“Doktorant on kohustatud avaldama lõputöö hiljemalt ühe aasta jooksul pärast vaidlust (suulist eksami). Kui tähtaeg on põhjendamatult möödunud, aeguvad kõik eksami käigus omandatud õigused.”

 

Allikad: Unser Mitteleuropa, Corona Transition

Fotod: Charité, dr Markus Kühbacher, Katalog der Universität Frankfurt

 

Toimetas Madis Mark

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt