EL plaanib hakata registreerima inimeste varasid, et kiirendada konfiskeerimisprotsesse?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. aprill 2025 kell 11:10



Foto: ekraanikuva + Canva.com

Kui oled veetnud piisavalt aega vandenõukultuuri radadel, siis tead, et terrorism – mille vastu väidetavalt võitlevad sõjavägi ja (kaitse)politsei – ei eksisteeri sellisel kujul, nagu seda avalikkusele esitatakse. Enamik nn terroriakte on süsteemi enda loodud lavastused, mis järgivad mustrit “probleem–reaktsioon–lahendus“. Nüüd plaanitakse luua uus ELi rahastatav terrorismi vastane üksus – Rahapesuvastane Amet –, mis hakkab alates 2028. aastast jälgima finantssektori ettevõtteid. See ei aita mitte ainult toetada ELi asutusi, vaid lihtsustab ka varade arestimist. Lähemal uurimisel selgub aga, et plaan hõlmab ka eravara ulatuslikku konfiskeerimist.

 

Iga ettevõte võib muutuda kahtlaseks ja riskantseks

ELi uus rahapesuvastane amet (AMLA) peaks tööle hakkama 2028. aasta 1. jaanuaril, ettevalmistused juba käivad. Ameti kodulehelt selgub, et AMLA ülesanne on jälgida ettevõtteid, mis tegutsevad vähemalt kuues ELi riigis ja on “kõrge rahapesu- ja terrorismiriskiga“.

ELi määrus 2024/162 (31.05.2024), mis kirjeldab AMLA ülesandeid ja volitusi, sätestab, et rahapesuga seotud riske tuleb ELi siseturul jälgida ja analüüsida.

 

“Sa ei oma midagi ja oled õnnelik”?

Oluliseks eesmärgiks näib olevat kogu ELi hõlmava vararegistri loomine. Kõikide juriidiliste ja füüsiliste isikute vara peaks olema registreeritud, tsentraalselt koondatud ja kontrollitud. Kodanikul jääks seega üha vähem võimalusi oma vara riikliku sekkumise eest kaitsta. Juba 2008.–2009. aasta finantskriisi ajal tegi IMF ettepaneku kehtestada 10% suurune ühekordne varamaks. Tehni

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.