25. november 2021 kell 16:18
Euroopa Komisjoni ettepaneku kohaselt peaks esmase vaktsineerimistsükli järel väljastatava vaktsineerimistõendi standardseks kehtivusajaks olema vähemalt 9 kuud. See tähendab, et reisijate kontrollimisel ei tohiks liikmesriigid keelduda tunnustamast vaktsineerimistõendit, mis kinnitab, et esmase vaktsineerimise viimase doosi manustamisest on möödas vähem kui 9 kuud. Komisjoni ettepaneku kohaselt peaksid aga tõhustusdoosi järel saadud tõendid vähemalt esialgu kehtima tähtajatult.
Komisjon märkis, et jälgib tähelepanelikult uusi teadusandmeid, mille põhjal võib teha hiljem ettepaneku kehtestada sobiv kehtivusaeg ka vaktsineerimistõendite puhul, mis on välja antud pärast tõhustusdoosi. Uuenduste kohaldamist soovitakse alustada alates 10. jaanuarist 2022.
Ühtlasi leidis Komisjon, et inimese suhtes, kellel on kehtiv ELi digitaalne COVID-tõend, ei tohiks üldreeglina kohaldada testimist, karantiini ega teisi lisapiiranguid vaatamata sellele, millisest ELi piirkonnast ta saabub. Inimestel, kellel ei ole ELi digitaalset COVID-tõendit, võiks lubada reisida koroonatesti alusel.
ELi valgusfoorikaardi uuenduste kohaselt ei tohiks rohelistelt aladelt saabuvate reisijate puhul mingisuguseid piiranguid kohaldada.
Allikad: ec.europa.eu, Delfi
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.