16. september 2022 kell 12:23
Euroopa Liidu “roheline kokkulepe” kasvatab üha absurdsemaid lilli, mille eesmärgiks on Euroopa hävitamine. Nüüd, keset suurimat energiakriisi, ei ole biomass, sealhulgas puit, ühtäkki enam jätkusuutlik. Selle põhjuseks on taastuvenergia direktiiv RED III, mida hakatakse nüüd kooskõlastama. See on hullumeelsus, mis viib Euroopa veelgi sügavamale kriisi.
See on tõesti punane hoiatus. Samal ajal kui kogu Euroopa peab EL-i sanktsioonipoliitika tõttu kohanema külma talvega ja energiat säästma, jätkavad Brüsseli suurärimehed liikmesriikide energiaga varustamise saboteerimist. Sest kui taastuvenergia direktiivi RED III sel viisil rakendatakse, ei peeta biomassi enam taastuvaks energiaallikaks. Metsade kaitse ettekäändel tuleks siis 2030. aastaks vähendada metsast saadava biomassi ehk puidu kasutamist ja Euroopa Liidu Komisjon peaks otsustama, kui palju.
Tuumaenergia ja maagaas on säästlikud, puit mitte?
See poliitika viiks Euroopa lõpuks küünlavalgele. Lõppude lõpuks on umbes 40 protsenti praegu bioenergiaks kasutatavast biomassist puit. Paljud küttejaamad või puuküttesüsteemid tuleks siis tõenäoliselt ümber ehitada või demonteerida. Kuid Brüsselil pole alternatiive välja pakkuda. Tuumaenergia ja maagaasist toodetud energia kuulutati jätkusuutlikuks, kuid enesetapjalikud sanktsioonid katkestasid maagaasi turvalise tarnimise ja ilmselt teavad ainult eurokraadid ise, miks tuumaenergia peaks olema “rohelisem” kui puit.
Mida teha kahjustatud puiduga?
Kui absurdsed Euroopa Liidu plaanid on, näitab ka see, et pelletiküttesüsteeme, mida samuti ei käitata ainult puiduga, on aastaid doteeritud. Kui aga EL kehtestab puidu kasutamisele piirmäärad, võib tekkida absurdne olukord, et kahjustatud puitu, näiteks kooreüraski nakatumise tagajärjel tekkinud puitu, ei saa ametlikult enam biomassi elektrijaamades põletada, kuna see võib ületada lubatud kogust.
“Von der Leyeni ametnikud, kelle eriteadmised puidust algavad ja lõpevad printeripaberiga , ründavad oma rünnakuga biomassi vastu Austria energeetilise isemajandamise nurgakivi ja seavad sellega ohtu Austria elanike energiavarustuse kindluse”, selgitas Euroopa Parlamendi liige Georg Mayer.
Alati räägitakse palju energiasäästlikkusest, kritiseerib Mayer EL-i ametnike teadmatust, aga niipea, kui soovite sellest aru saada, tulevad EL-i Komisjonilt välja karmid ettepanekud, nagu näiteks biomassi kui energiaallika keelustamine. Teisest küljest kerkib “kliimasõbralikke” tuumareaktoreid nagu seeni pärast vihma.
“Kui biomassi enam taastuvenergiaallikana ei tunnustata, sureb välja ka areng energia ülemineku suunas,” ütles EU mandaat Alexander Bernhuber. Euroopa Parlamendi liige Simone Schmiedtbauer teatas samuti, et soovib leida selle meetme vastu liitlasi Euroopa tasandil.
Allikas: wochenblick.at
Tõlkis Hando Tõnumaa
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.