Filmi “The Cove” režissöör avalikustas laimuga võitlemiseks uut materjali

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. aprill 2014 kell 19:49



Screen Shot 2014-04-05 at 7.45.17 PM

Foto: ekraanikuva filmist “The Cove”

Jaapanis Taiji linnas toimuvat delfiinitappu kajastanud dokumentaalfilm “The Cove – Mere verine saladus“, mis võitis 2009. aastal parima dokumentaalfilmi auhinna, on internetis sattunud kriitika alla. Filmi tegijaid süüdistati üledramatiseerimises ning isegi verisemate stseenide nimel vette värvi lisamises. Selliste väidetega võitlemiseks avalikustati filmist välja jäänud materjali, mis lükkab ümber kõik süüdistused.

 

Filmiga rahulolematust väljendas üks ajakirjanik oma artikliga Newsweeki väljaandes, kus filmi tegijatele esitati mitmeid süüdistusi, sealhulgas kalurite varustuse lõhkumises ning loata matusele tungimises. Artiklis kirjeldati seda, kuidas Taijis toimuv delfiinide massiline tapmine ei ole pooltki nii ebainimlik ega julm nagu seda prooviti dokumentaalfilmis näidata. Lisaks väljendati külaelanike pahameelt avalikkuse tähelepanu üle ning esitati mitmeid süüdistusi filmimeeskonnale. Filmi “The Cove” režissöör Louie Psihoyos leidis, et kõik esitatud süüdistused on väärad ning asus enda filmi kaitsmise nimel ümber lükkama kõiki artiklis esitatud väiteid.

Psihoyos väitis, et delfiinide tapmist kujutatavates stseenides ei lisanud tema ega tema meeskond vette värvi ega muutnud vee värvust digitaalsel järeltöötlusel. Samuti rõhutas ta, et delfiine ei tapeta n-ö inimlikul moel ning selliseid tapatalguid ei tohiks hoida elus vaid “traditsiooni” sildi all. Selle kõige tõestamiseks nõustus ta avalikustama algselt välja jäetud filmimaterjali, mida nad pidasid filmi panemiseks liiga jõhkraks. Psihoyos avalikustas Vimeos mitmeid tunde toimetamata materjali, kust on selgelt näha, kuidas vesi värvus verest punaseks ning kuidas täpsemalt kogu protsess välja nägi. Samuti kirjutas ta blogipostituse, kus lükkab järjest ümber kõik artiklis tehtud valesüüdistused.

On kurb tõdeda, et isegi siis, kui inimesed soovivad tuua avalikkuse tähelepanu tõelisele probleemile, leidub siiski ka neid, kes soovivad heasoovilikku sõnumit mustata.

 

Allikad: Newsweek, Huffington Post

Foto: ekraanikuva filmist “The Cove”

 

Toimetas Marlen Laanep

 

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt