6. november 2013 kell 17:30
Oktoobri lõpus paljastas valitsuse poolt kontrollitud Hiina meedia esmakordselt, et Pekingi tuumaallveelaevad on suutelised ründama USA linnasid ning sellega tasakaalustama USA tuumaülemvõimu Vaikse ookeani piirkonna üle.
Identse pealkirjaga uudislood ilmusid Hiina meedia lipulaevades nagu China Central TV, The People’s Daily, the Global Times, The PLA Daily, The China Youth Daily ja Guangmin Daily ning rääkisid kõik sellest, kui võimas on Hiina rahvavabastusarmee mereväe allveelaevade üksus. “See on esimene kord 42 aasta jooksul meie mereväe strateegilise allveelaevade väe asutamisest, kus me paljastame niivõrd suurel skaalal meie esimese generatsiooni veealuse tuumaväe saladusi,“ kirjutati Global Timesi pikas artiklis pealkirjaga “Hiinal on esimest korda mõjus veealune tuumavõimekus, mis suudab USA-d heidutada”.
Hiina allveelaevastik maailmas suuruselt teine, koosnedes umbes 70 alusest. Umbes 10 töötavad tuumaenergial ning neli või enam on suutelised tulistama rakette. Ilmunud artiklid sisaldasid 30 fotot ja graafikut, millel oli muuhulgas kahjustuste hinnangud Seattle’i ja Los Angelese jaoks, kui neid tabaksid Hiina tuumalõhkepead.
The Global Times’is toodi välja: “Kuna USA kesk- ja põhjaosade osariigid on hõredalt asustatud, siis selleks, et suurendada surmavust, peaksid meie tuumarünnakud peamiselt sihtima lääneranniku linnasid nagu Seattle, Los Angeles, San Francisco ja San Diego.” Lisaks andsid nad hinnangu: “12 JL-2 tuuma lõhkepead, mida kannab üks Type 094 SSBN, võivad tappa ja haavata 5 kuni 12 miljonit ameeriklast.”
Hiina on ka arendanud maal asuvaid mandritevahelise võimekusega ballistilisi rakette, millest märkimisväärseim on DF-31A, mille ulatus on umbes 11 000–12 000 km. “Kui me laseme oma DF 31A ICBM-id üle põhjapooluse, saame me kerge vaevaga hävitada terve rea suurlinnu idarannikul ja New Englandi regioonis, sealhulgas Annapolise, Philadelphia, New Yorgi, Bostoni, Portlandi, Baltimore’i ja Norfolki, mille elanikkonnad moodustavad kokku umbes kaheksandiku kogu USA elanikest,“ jätkati Global Timesis. Riigi poolt juhitud press rõhutas seda, et Hiina sõjaväe rakettidega varustatud allveelaevad patrullivad nüüd rutiinselt ning nii on Hiinal esmakordselt võimalus USA strateegiliseks heidutamiseks ja ka ründamiseks.
Obama administratsioon keeldus provokatiivseid meediakajastusi kommenteerimast. USA välisministeeriumi esindaja Marie Harf andis rünnakustsenaariumi kohta esitatud küsimused edasi Pentagonile. Pentagoni esindaja Cynthia Smith aga ei kommenteerinud, vaatamata faktile, et üks Pentagoni peamisi ülesandeid on ära hoida selliseid tuumarünnakuid, mida Hiina pressis kirjeldati.
Allikad: The Washington Times, Fox News
Foto: ekraanikuva
Toimetas Marlen Laanep
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.